Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Adott el már valaki nagyobb...

Adott el már valaki nagyobb tételbe használt könyvet (akár magánszemélynek akár antikváriumnak)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van kb. 1000 db használt könyvem amit elszeretnék adni. Lehetőleg egybe és reális áron. Azt szeretném megtudni,ha valaki adott el a reális árat kapta érte vagy mennyi a vesztesség?
2011. febr. 16. 06:09
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Adtunk már el örökségből, helyhiány miatt. Antikváriumokban érdeklődtünk, akik közül találtunk olyat, ahonnan nagyobb mennyiségnél házhoz jöttek. Végignézte a könyveket, és mondott rájuk egy árat. Nagyon nem firtattuk, hogy többet érnének-e, hiszen mi nem ismerjük a keresletet, de legalább egyszerre elvitte az egészet. A neten rákereshetsz az antikváriumok oldalaira, ahol esetleg viszonyítani tudsz némelyik értékesebbnek tűnő könyv árát tekintve. Te magad is szétválogathatod a jobb állapotú, régi kiadású vagy kategóriájú könyveket, mielőtt megmutatod. Ha van időd, listát is készíthetsz róluk cím, író és kiadás alapján.

Nekünk is van még mindig jó pár könyv, amit egy ilyen lista alapján szeretnék megérdeklődni valamelyik boltban.

2011. febr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Csak az árról tudok(konkrétan nem,de....

Minimális pénzt kapsz érte....nevetségeset.

Én azért nem viszem be a könyveimet antikváriumba,mert eszméletlen pof.tlanok.Amit te 6000-ért vettél,azt ők megveszik 1e-ért.

Nagy tételben még nem adtam el,bár lehet,hogy úgy érné meg igazán.

2011. febr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Reális árat a könyv felvásárlóktól ne várj. Nem fogsz kapni tőlük, majdnem csak úgy tesznek mintha szívességből vinnék el tőled 1 Ft-ért a könyveket. Csatlakozom az előttem szólóhoz az antikváriumba neked kell a szállítást megoldanod és itt is amit te megvettél 5000- 7000 Ft-ért jó ha kapsz érte 100- 300 Ft.ot. Láttam már olyant mer pont nézelődtem, hogy 10 Ft-ért át vették a könyvet és ahogy a volt könyv tulajdonos elment ceruzával rá írta 4500 Ft-ot, ja és hozzá teszem egy régi lexikon volt ami eredeti áron 13000 Ft. Jobban jársz, ha valami eladó oldalra felhelyezed /"www.zsibvasar.hu, www.eladomakonyvem.hu" ezek ingyenesek/. Vagy a rokonságba, ismerősnek, iskolának, stb. elajándékozod.
2011. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam.

3500 db könyvet adtam volna el egyben, gondoltam, h 300-400 Ft darabjáért reálisnak tűnik. A pasi akivel beszéltem, rábólintott, h válogatás nélkül elviszik.

Megjöttek, elkezdték lepakolni, egy órát elpiszmogtak, és közölték, h 20ezerért viszik az összeset.


Dobtam egy hátast, és mondtam nekik, h lehet elsétálni.

Fél napomba telt, míg visszapakoltam....

2011. febr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán jobban járnál, ha rászánnád az idődet és energiádat és egyesével árulnád a könyveket. Én itt árulok egy-két könyvet:

www.eladomakonyvem.hu

Érdemes rákeresni a jobb könyvekre, hogy árulja-e már vki más is, és ha nem, akkor szerintem még jó áron el is adhatod őket ezen az oldalon.

Én viszonylag jó áron adtam már el itt könyveket, igaz időbe telt, mire megvették őket.

Továbbá kívánságlista is van az oldalon, ahol láthatod, hogyha vki konkrétan vmilyen könyvet keres. És ha neked megvan, akkor tehetsz neki ajánlatot, hogy mennyiért adnád el neki.

Sok szerencsét!

2011. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Kérdés,hogy milyen típusúak a könyvek, milyen állapotban vannak és mely könyvek. Dobj egy privit, lehet tudok neked segíteni eladni a könyveidet egybe.

Melyik városban akarod eladni?

2011. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Hívj fel egy két antikváriumost, hogy adjon ajánlatot. Ki fognak válogatni pár könyvet mondván ezekért adnak egy 20ast a többi kuka, te köszönöd nem.Amiket kiválogattak kb 120-150ezerért el tudod adni a többit téma szerint csoportosítva bedobolva felteszed vaterára 1forintért. Többet fogsz kapni összességében a könyvekért mintha eladtad volna antikváriumba, de nem kell vele szenvedj annyit mintha egyesével adnád el éveken keresztül, viszont nem is tudsz annyit kihozni belőle.
2011. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,hogy a vaterán áruljon értenie kell hozzá valamelyest.

Ha dobsz egy privit én segítek neked.

2011. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!