Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a hörcsögeimmel?

Mit csináljak a hörcsögeimmel?

Figyelt kérdés
1 éve kaptam két roborovszki törpehörcsögöt,de bármit csinálok még mindig nem szoktak meg. Ha benyúlok elszaladnak így nehezen megy a kivételük.Már jó ideje békén hagyom nem veszem ki őket,mert mindig elszöknek.Nem tudom mi lehet a baj.
2012. márc. 18. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A roborovszki nem az a tipikus simogatható hörcsögfaj... a legtöbb sosem szelídül meg teljesen, ők ilyen kis félénkek. Ha egészen pici koruktól sokat vannak kivéve, akkor úgy-ahogy elviselik a kézben létet.
2012. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég idősen kaptam őket,már másfél hónaposan...
2012. márc. 19. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:
próbáld meg a csalogatási módszert: vegyél a tenyeredbe egy finom falatot, pl. : egy gerezd almát( az almát alaposan mosd meg) és ha belemászik a kezedbe nyert ügyed van, de még nevedd ki a ketrecből/terrából, hagyd hogy a ketrecben egye meg így nyugodt lesz, párszor megismétled és talán már nem is lesz olyan ideges amikor meglátja a kezet, hanem barátságosan odajön. nekem bevált :) meg persze ne nappal, hanem este fele vedd ki mindig, mert ilyenkor már nem olyan fáradtak, mivel a hörcsögök éjjeli állatok.
2012. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!