Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kislányom kapott egy törpenyus...

Kislányom kapott egy törpenyuszit a rokonoktól. Kereskedésből vették. Az eladó még azt sem tudta nekik megmondani, hogy milyen fajta. Miért ilyen csulafülü? Egyik füle lóg a másik meg feláll.

Figyelt kérdés

2012. márc. 31. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szegény nyuszi...jön a húsvéti nyúlmizéria.
2012. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg lógófülü nyuszi,csak az egyik füle még nem tört meg rendesen.Nyugodj meg,hamarosan lekonyul a másik füle is.
2012. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy keverék.Egyébként azt tudjátok,hogy mennyi idős?
2012. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második írja. Egy pici lógófülű nyusziról lehet szó. Ahogy nő a füle, a saját súlyától lekonyul, nem úgy születnek, hogy lóg nekik. Ha irányba simogatjátok, azzal lehet gyorsítani a folyamatot.
2012. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Jó eséllyel lógófülű lesz. Ha keverék, abból baj lehet és sajnos a kereskedések előszeretettel árulnak keverék nyuszikat. Ezt úgy értsd, hogy sokszor a lógófülűt keresztezik az állófülű nyuszival, viszont ezeknek a nyusziknak az állkapcsa másként fejlődik és ha keverék nyuszik születnek, akkor fejlődési rendellenességhez vezet, aminek következménye a hibás fogállás, így nem tudnak rendesen kopni a fogak és szinte borítékolható, hogy minden hónapban vágatni kell (vagy állatorvossal, vagy aki ügyes, otthonában - ez egyébként nem fáj nekik).


Gyanítom nagyon fiatal még, a kereskedésekbe sokszor 2-3 hetes nyuszikat árulnak, mondván minél kisebb, annál jobban eladható :( Pedig 6 hetes korukig a mamájuk mellett lenne a helyük :(

Itt sok infót megtalálsz egyébként a tartásáról, etetéséről, gondozásáról:

[link]

2012. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Ha kaliforniai nyulat akarsz,akkor 3 hónapos korában vedd meg,én tegnap vettem,mert már nem szopott tejet.Íme egy kép: [link] Szép nyuszi,nem az enyém,de így néz ki.Ekkora 3-4 hónaposan.Gyorsan megszokja a helyét,de vállald a felelőséget ha akarsz,minden nap kell takarítani,gyorsan megszokja a helyét és az ürüléke jó a földnek.Nagyon játékos fajta.Én szeretm.
2012. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor van remény,hogy helyre jön a füle.De így is nagyon aranyos.8 hetes,azt mondták.Amúgy én sem vagyok híve a kereskedéses állatkáknak.Ráadásul még azt sem tudtuk,hogy kap nyuszit.Szóval igen váratlan volt.De már rengeteg infót szereztem a tartásáról. És szóltam,hogy ha állatot akarnak hozni a gyereknek előtte azért nem ártana megkérdezni minket.
2012. márc. 31. 18:17
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi nyuszinknak is felemás volt a füle kiskorában. Ill. először mindkettő felfelé állt, majd az egyik lekonyult. Így volt kb két hétig. Azután visszaállt és most álló mindkettő. Viszont sajna igaz amit az előttem szóló leírt, a fogaival baj van, havonta kell vágatni, mert túlnőnek hiába van szénája, koptatója. Úgyhogy nagyon figyeljétek, ha emelgeti a fejét kajálás közben de egyébként is nézzétek a fogai nagyságát. Amúgy egészséges kisnyuszó, a tietek is az biztosan, legyen sok örömötök benne.
2012. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!