Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi idő után lesz bizalmasa...

Mennyi idő után lesz bizalmasabb a törpenyuszim?

Figyelt kérdés

Tegnap óta nálunk van egy aranyos, négy hónapos fiú törpenyúl. Édes, de ha ki is nyitom a ketrece ajtaját, nem jön ki magától és az ölembe sem ül be önszántából. Tudom, hogy kell Neki egy kis idő, hogy megszokjon nálunk, de azért csodálkozom, mert az előző két nyuszim már pár perc után jóval barátkozóbb volt, és egyfolytában ki akartak jönni a ketrecből, Ő meg BE akar menni. Olvastam (meg magamtól is gondoltam :D), hogy minden nyuszi más egyéniség, de akkor Ő soha nem lesz igazán bújós? Amúgy nagyon nyugodt, de pont ezért nem is olyan játékos vagy barátkozós, mint az előzők.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Bocitarka



2012. márc. 31. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy előtte mennyit volt kézben. Ne erőltesd a dolgot, próbáld kézből etetni stb., csak szépen fokozatosan :)

Pár nap és megszokja a helyét és téged is!

2012. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden nyuszinak idő kell, de sokat beszélj hozzá, és a hangodat meg a személyiségedet is megszokja, meg próbálj meg a kezedből adni neki enni, ha elveszi akkor kezd megszokni és bízik benned!
2012. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk 1-2-3 hét kellett mire már egyáltalán nem félt. Nagyon félőske volt, amikor hazahoztuk. Kb 2-3. nap környékén kivettem a ketiből, és ő bebújt a radiátor alá. Lehasaltam a földre, és falatkákkal kínáltam, így tudtam fokozatosan egyre közelebb csalogatni. Amikor már kevésbé félt, simiztem is, amíg csócsálta a falatkát. Így nagyon hamar egy kis szeretetéhes, bújós kis dög lett belőle :) Most is itt alszik az ölemben :)
2012. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönök minden választ! :) :)

Remélem, nálunk is így lesz, csak, ahogy a kérdésemben is írtam, azért furcsa ez nekem, mert az előző nyuszijaim már ez első nap után hihetetlenül játékosak voltak... De akkor ez csak nevelés kérdése, nem annyira típusfüggő? Ő is lehet olyan kezes és bújós, mint a régi nyunyók?

2012. márc. 31. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!