Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor nyuszit jobb...

Most akkor nyuszit jobb ivartalanítani vagy sem?

Figyelt kérdés

Tenyésztő azt mondta,hogy ha nem muszáj,tehát nincs vele különösebb gond,akkor felesleges ivartalanítani.Ráadásul az altatás rizikós is náluk.Fórumokon is olvastam ilyet.

Máshol meg azt,hogy ezzel növelni lehet az élettartamot.Most ez igaz?

Bak nyuszim van.Tapasztalt nyuszi gazdik segítségét kérném.

Köszönöm!



2012. ápr. 1. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet növelni az élettartamot. Nekem is ivartalanítva van a bakom, maga a műtét nem tartott 10 percig sem. Az altatás rizikós lehet, de annyi, hogy nyúlhoz jól értő dokit kell választani.
2012. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,ezt tudom,hogy nyúlhoz értő doki kell,de ahol mi lakunk nem találtam,nem tudom kihez lehetne vinni,hiába érdeklődtem fórumon is,senki nem tud.A nyulas dokik listáján sincs fent olyan aki itt van.
2012. ápr. 1. 19:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi 8 hetesen, kb 3 hete ivartalaníttattuk a bak nyuszinkat. Egyelőre semmi változást nem tapasztaltunk, de mivel benti nyuszi mindenképp meg akartuk csináltatni, mert azt mondják, hogy büdi lesz a pisije, meg be is vadulnak néha. És a betegségek is elkerülik, amik az ivarossággal kapcsolatosak. Ezáltal az élettartama is nőhet. Jelölgetni még mindig jelöl, ha véletlen felugrik az ágyra, de ez lehet meg sem fog sajna változni, mert egy berögzült rossz szokás, ami nem az ivarosodással függ össze. Úgyhogy az ágy tabu. :) A műtét úgy fél óráig tartott, utána még pár óráig elég kába volt. Kb 2 napig elég rossz passzban volt, biztosan fájt neki a seb, de aztán minden visszaállt a régi kerékvágásba.
2012. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
8hetesen?Én eddig úgy tudtam,hogy csak olyan 6-8hónap körül lehet,pontosan nem tudom,de szóval akkor,mikor már elég fejledt.
2012. ápr. 1. 19:16
 5/12 A kérdező kommentje:
Baknál milyen betegségek lehetnek ami ivarosság miatt van?
2012. ápr. 1. 19:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Jól tudod, valóban több hónaposan lehet csak, egy 8 hetes nyuszi még kölyök... Állatorvos egy mészáros lehet arrafelé. Miénk 8 hónapos volt és épp csak akkor szálltak le a heréi... Nem tudom, egy 8 hetes csöppségen mit vagdosott...
2012. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

8 hetes nyuszit ivartalaníttattatok? Aztak*rva.. :SS


Min 8 HÓNAPOSNAK kell lennie a nyuszinak!!!

2012. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elírta és 8 hónapos akart lenni
2012. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogyha megbízható tenyésztőtől vetted, akkor rá hallgass ne idegenekre. Esetleg ha nagyon szeretnéd ivartalanítani akkor kérdezd meg a tenyésztőt tud e állatorvost aki meg tudja csinálni.
2012. ápr. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi is 8 hónapos korában ivartalaníttattuk a bak nyuszinkat. Amikor 6 hónapos lett, még azt gondoltam, nem lesz rá szükség, mert nincs vele semmi probléma. Aztán 7-8. hónap körül jött a szanaszét bogyózás, ágyrapisilés, és a spriccelős jelőlpisilés. Minden kanszagú volt, és amikor harmadszorra lőtt nyakon bűzös pisivel, akkor úgy döntöttem, hogy inkább a műtőasztal :) Azóta valamivel nyugisabb lett, 100% szobatiszta, nem bogyózik, nem pisil csak a wc-jébe :)
2012. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!