Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlügy: különválasztás,...

Nyúlügy: különválasztás, kullancs? (lejjebb)

Figyelt kérdés
Van 4 nyulam és az 1-iknek van a mellső bal lábában 2 kullancs, azaz úgy látom, szerintem nem anyajegy. Hogy kell kiszedni? És ha van 3 kislány nyulam (5-6 hetesek) és egy fiúm ő is 5 hetes, akkor külön kell választani őket nehogy hamar szaporodjanak, mert az egészségtelen?
2012. ápr. 5. 07:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A kullancs az baj,azonnal távolítsd el! A kullancs téged nem fog bántani, szóval ne félj tőle a hüvelyk és mutató ujjaddal jól összeszorítod ilyen rugalmas de ne ijedj meg arra kell gondolni, hogy a nyúlnak jót tesz ha kiveszed, ugyanis a kullancs nagyon sok betegséget hordoz! Na szóval összeszorítod és hirtelen kirántod belőle, a nyúlon nem nagyon szokott anyajegy lenni, legalábbis én még nem láttam, pedig tenyésztettünk nyulat egy ideig! A nyulaknak az a legjobb, ha külön vannak választva amikor már elkezdenek rendesen enni, főleg a szaporodás miatt, mert ha egy alomból vannak (testvérek) akkor nem is egészséges ha szaporodnak egymással!!! Az anyjuknak is az a jó, ha elválasztják tőle mikor már rendesen megesznek mindent, mert nyugalomra van szüksége!
2012. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De még azt hozzátenném, hogy jó lenne ha megmutatnád a nyulat valakinek, aki már látott kullancsot! Hogy biztos legyél benne, hogy az!
2012. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!