Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindenképpen kell társ a...

Mindenképpen kell társ a tengerimalacom mellé?

Figyelt kérdés

Rendesen eszik- iszik, és amikor kiengedem, incselkedik a cicáimmal, tehát, szerintem nem depis.

kb. 1,5 hónapja van nálam.


2012. ápr. 15. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bízz nagyon a macskában. Érdemes mellé szerezne, mert nagyon magányos lesz, hiába játszol vele sokat. Az egyik barátnőmnek is van, és neki is ezt tanácsolták. A fiú-lány párnál pedig érdemes kiheréltetni a fiút, a kismalacok miatt. (A gyakori terhesség árt a lány malacnak.)
2012. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy öngyilkos tud lenni, ha egyedül van.
2012. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném kiheréltetni.

Viszont azt hallottam, hogy két fiú malac együtt, nem mindíg nyerő páros, mert összeverekedhetnek, és az erősebb, meg is ölheti a gyengébbet.

Ez igaz?

2012. ápr. 15. 20:21
 4/11 anonim ***** válasza:

igen lehetséges de ritka

miért nem akarod ivartalanítani?

2012. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyszer már megjártam.

Fiú és lány malac volt együtt, rengeteg kismalac született, hát elhatároztam, hogy ivartalaníttatom a fiút.

Az állatorvos a műtét előt figyelmeztetett, hogy az ilyen kistestű állatoknál, nagyon kockázatos az ivartalanítás. Nem nagyon hittem el, és megcsináltattam a műtétet. Egy hét sem telt bele, és elpusztult a malac.

Nem szeretném, hogy ez megismétlődjön.

2012. ápr. 15. 22:29
 6/11 A kérdező kommentje:

a műtét előtt

Néha kihagy a billentyűzetem.

2012. ápr. 15. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:

SOHA ne engedd a macskát és a tengerimalacot össze.


És igen, kéne neki társ, és az nyugodtan lehet másik fiú is.

2012. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 erdősi tünde válasza:
most megrémültem ez ivartalanítással kapcsolatban,mert azóta nem eszi nem iszik és tiszta depi.
2012. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nem nem kell vagyis nem muszáj!! Nekünk 3 volt külön egyiknek sem volt párja és mégis jól elvoltak!
2012. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van sokkal jobban szocializálható. Szobatisztaság, kézhez jön ha hívják, szinte egy macska szintjére nevelhető, de tény, hogy ha van egy párja, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz az élete, azonban nem lesz olyan kezes. A macskával kapcsolatban (nekünk mindkettőből van kettő) nincsenek rossz tapasztalataink. Néha bemásznak hozzájuk a ketrecbe, a malik megszaglásszák őket, de ennyi. Nem nagyon foglalkoznak egymással. Az ivartalanítás pedig egy rémálom tengerimalacnál, az állatnak épp úgy, mint a gazdinak. A hasát kell szerencsétlennek felvágni és onnan elvégezni a műtétet, különben sérvet kaphat. Volt egy fiú malacunk akin megcsináltattuk, de soha többet. 3 hónapig kellet visszajárkálni az orvoshoz szinte naponta, rengeteg komplikáció volt, pedig egy kivalló dokihoz vittük. Ne tarts azonos ivarúakat és kész. A lányok tuti jól kijönnek egymással, de ha nincs nőstény a közelben a fiúk is elvannak, nekünk legalább is ez a tapasztalatunk, a sokadik generáció után.

Ja és még valami. Ha az egyik elpusztul, a társa hetekre rá követni fogja, ez borítékolható. Egyszerűen elviszi a depresszió.

2013. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!