Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lesz szelidebb a tengeri...

Mikor lesz szelidebb a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
3 napja van nálam egy fiatal malac,de nagyon félős, fogalmam sincs,hogy fogom kivenni,ha ki akarom takaritani. A ketrecben odajön hozzám,de ha nyúlok felé,elrohan. Meg se tudom fogni. Hogy vegyem ki? Meg fog egyáltalán szelidülni?
2012. ápr. 17. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, meg fog. De legyél vele határozott. Ne óvatoskodj, ha ki akarod venni megfogod és kiveszed. Próbálj meg a hasán keresztül közeledni felé. Próbáld kézből etetni. Beszélj hozzá, hogy szokja a hangod. De vannak helyzetek amikor meg kell fogni, nem lehet mindig óvatoskodni vele. Megfogod, leülsz tvzni, tegyél egy törölközőt az öledbe és simogasd közben. Arra számíts, hogy a malackáknak gyakran kell pisilni, tehát ha sokáig van az öledben előfordulhatnak balesetek. De rá fog jönni, hogy nem bántod.
2012. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan módszerek a felemeléshez, hogy egy átlátszó csövet leteszel neki, majd megvárod, hogy belemásszon, és azzal együtt kiveszed. De ezt nem én találtam ki, olvastam, én még nem próbáltam ki. DE viszont amit én ajánlanék, az az mint az első válaszolóé, hogy próbáld meg határozottan és két kézzel. Ne csodálkozz, hogy az első napokban még félénk lesz. De ha nincs társa szerezz neki, mert ez alap a malackáknál, mivel a tengerimalac társigénylő fajta. Ebben az esetben, 100x50-es ketrecre van szükséged, mert két malackánál akkorának kell lennie a ketrecnek. Ha párt választasz, csak egyneműt válassz, vagy ha lány van, a lány mellé ivartalanított hím malac is jó.


Itt van egy oldal, ahol azt is megmutatják, hogy vedd fel a tengerimalacot:

[link]


Itt meg két oldal, ami sokat segíthet a tartásához:

[link]

[link]


Sok sikert!

2012. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Amikor kiveszed, óvatosan érj a hasához, ne hirtelen, mert az a ragadozó madarakra emlékezteti. Beszélj hozzá, tedd be a kezed a ketrecbe és várd meg amíg odajön, megszaglássza. Ha takarítanod kell, egy vödörbe rakj pl: répát, arra bemegy. Hagyd, hogy egy picit rágcsálja, utána fordítsd fel a vödröt.
2012. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor kiveszed, figyelj arra, hogy a ketrecében, amikor nyúlnál felé, még ha el is fut a kezed elől, ne kergesd! Türelmesen, kivétel előtt tedd be neki egy kicsit a kezedet, hogy érezze az illatod, ezzel növelheted azt, hogy jobban megbízik benned és nem annyira fél.


Második válaszoló voltam, csak ezt hozzá akartam fűzni.

2012. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sokszor csináltam úgy,hogy csak belógadtam a kezem,hogy szokja,sokáig úgy voltam,a fejét engedi is megsimogatni,de amint hátrébb a hátát akarom,rögtön elrohan. Türelmes vagyok vele,de kergetés nélkül lehetetlen kivenni. Mostmár 1 hónapja nálam van,de szinte semmi változás,ugyanúgy rohan előlem,ha benyúlok hozzá,nem lehet megfogni,csak ha sarokba szoritom. Ha rajta múlna sose lenne kivéve...
2012. máj. 13. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Én voltam a kérdező legutóbbi kommentje előtt.


Azért nem szabad kergetni, mert a tengerimalac igen félős állat. Nem ragadozó, ezért fél a ragadozó állatoktól. Ha felülről közelíted a kezeddel, az olyan neki, mint ha egy ragadozó madár szeretne lecsapni rá. Ilyenkor vagy ledermed (halottnak álcázza magát), vagy elkezd futni a kezed elől. Fontos, hogy elölről közelítsd a kezeddel. Talán emiatt futhat a kezed elől.

2012. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!