Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fiú dzsungáriai törpehöri 5...

A fiú dzsungáriai törpehöri 5 hónapos, kergeti a kislányt,8 hetes, a kicsi meg csipog, még nem ivarérett?

Figyelt kérdés
a fiú azért kergette amikor összeraktuk mert megakarta izélni:D mikor érdemes összerakni?
2009. jún. 20. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A hörcsögök már 4 hetes koruktól ivarérettek, vagyis ekkor már vemhesülhetnek. Azonnal vedd szét őket, ha nem akarod súlyos károsodásnak kitenni a kislányt. Viszont szerintem már késő... A nőstény hörcsögöket nem érdemes 4-5 hónapos koruk előtt tenyészteni.
2009. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
különvettem már rég... szerinted ilyen hülye vagyok?
2009. jún. 20. 11:24
 3/7 A kérdező kommentje:
azonnal különvettem,egyáltalán nincs késő....
2009. jún. 20. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Szóval legalább még 2 hónapot várj, míg összeteszed őket. Viszont akkor számolni kell azzal, hogy folyamatosan kis hörcsögei lesznek. Tudod, hogy mit fogsz velük csinálni? Mert nem hiszem, hogy annyi hörcsögnek tudnál találni megfelelő gazdát. És remélem nem állatkereskedésbe akarod adni őket.
2009. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy 5 hónapos hím és egy 3 hónapos nőstény dzsungáriaim van. A ksilány 2.5 hónapos volt amikor a hímet megvettem. Én egyből összetettem őket (persze nem állandóra), hogy szokják egymást. De csak akkor, amikor tudtam rájuk figyelni. Szerencsére csak egy kicsit csipogott a csajszika, a hím egyátalán nem. Nagyon hamar összeszoktak, már párzottak is, de nem látok eddig eredményt. Nekem viszont biztosan pihentetve lesz a lány a kicsik leválasztása után, min. 2-3 hétig. Nem tesz jót, ha egyfolytában kölyke van. Aztán megint összeteszem őket, egy terráriumba.
2009. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen fajtájú hörid van, de a dzsungáriaiakat 3 hónapos korukban lehet már tenyészteni, és 6 hetesen ivarérettek. ( Tényésztő vagyok, szóval biztosra tudom :) ) És valószínűleg azért csipogott, mert akkor éppen nem volt peteérése, azaz nem lehetett volna vemhes. Viszont ha nem csipogott volna, akkor valószínűleg sikerült volna a hímnek és lennének nemsokéára picik. Egyébként nem értem, miért akarod őket összerakni. Nem társas állatok, a természetben is csak a párzási időszakban vannak együtt. Csak akkor rakd őket össze, ha tényleg akarsz piciket, és úgy, hogy esténként összarekod őket, ha a lány elkezd "csipogni", akkor rakd őket vissza a helyükre, és próbálkozz következő este.

És ezt úgy írtam, hogyha dzsungáriaiak. Ha nem, akkor változhat.

2009. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
már össze teheted és igaz lesznek köjkök de ne hidd hogy huszasávalmax2havonta5db és állat boltba is beviheted(:
2009. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!