Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényesek! Igazak ezek...

Vadászgörényesek! Igazak ezek az állítások?

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy szeretnék görit vásárolni. minél több embert kérdezgetek mielőtt megvenném, és ezeken nem tudok eligazodni...


azt mondta a lány akinek van görénye, hogy hiába van ivartalanítva, ugyan olyan "büdös" marad (nem tudom máshogy kifejezni..)

olyat is hallottam, hogy a görény egy emberhez ragaszkodik igazán, akit nem fog megharapni vagy karmolni, de az összes többi embert igen. ezek igazak? köszönöm előre is a válaszokat!



2012. ápr. 19. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Ha ivartalanítva van, egyáltalán nem büdös. Persze tisztítani kell a helyét... ( mindenképp ivartalanítani kell, mert a lányok túltüzelnek, a fiúk meg büdik) :D


2. A görénytől, és a gazdájától függ elsősorban, de vinni kell több ember közé is, hogy megszokja őket. (a fiúk általában sokkal barátságosabbak, bújósabbak, "anyásabbak", mint az eleven, "szemtelen", vadóc csajszik! :) )


5 görényem van, ha érdekel még valami, kérdezz bátran! :)

www.mvk.hu

www.feketegabriella.hu

www.goreny.hu

2012. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 éve van ivartalanított fiú görényem (Leonardo DiCaprio a teljes neve)

Ivartalanítás után nem olyan büdös,de van egy jellegzetes bunda szaga.Én sokszor amikor agyon simogatom,megyek rögtön kezet mosni,mert érzem a kezemen is azt az "bundaszagot" (nem tudom másképp elmondani hogy milyen.Olyan alapszag.Rendesen fürdeted,tisztítod,mégis van)

Nekem egy görény tenyésztő mondta,hogy vannak olyan görények akik már egészen kicsinek harapósak,vadak.Az ilyen görényeket nem szaporítják tovább,és nem is igazán adják el olyanoknak ahol család van.Többnyire olyan embernek ajándékozzák el(nem is árulják) aki egyedül él.

Leo nagyon szelíd.A család összes tagját szereti,és az idegenekkel is nagyon jól elvan.8 év alatt egyszer harapta meg a párom ujját,de a párom hibájából amit ő is elismer.Ugyanis pont evett amikor a párom tenni akart még kaját neki,és félre értelmezte,és odakapott...De ez eseten kívül soha egyikünket sem,és idegeneket sem harapott meg.

Egyébként én imádom,hogy "kattog" Nem ugat hanem kattogó hangot ad ki..Ja! és állandóan figyelni kell,mert eldugja a távirányítókat,zoknikat.Leo imád az ember ölében is aludni..Édesek nagyon..

2012. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

szia! nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

lenne még egy pár kérdésem ha nem baj :)

1. lány vagy fiú görit ajánlasz elsőnek?

2. szerinted honnan érdemesebb venni? tenyésztőt keressek, vagy lehet magánszemélytől is? ( mindenképp kölyköt szeretnék, sajnos nem tudok messze menni érte)

3. mennyi időt foglalkozol aktívan a göriddel?

4. az igaz, hogy egy nap akár 16 órát is végigalszanak? :D

2012. ápr. 19. 19:58
 4/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm 2.! hasznos volt a válaszod :) megy a zöld kéz mind a ketőttöknek!
2012. ápr. 19. 20:01
 5/13 anonim ***** válasza:

második vagyok



1. lány vagy fiú görit ajánlasz elsőnek?

-én fiút,mert könnyebb velük foglalkozni.nyugisabbak mint a lányok

2. szerinted honnan érdemesebb venni? tenyésztőt keressek, vagy lehet magánszemélytől is? ( mindenképp kölyköt szeretnék, sajnos nem tudok messze menni érte)

- magánszemélytől nem vennék,pontosan azért amit írtam.Vannak kisgörények akiknek alaptermészetük a vadság.A tenyésztő egyből kiszúrja,egy magánszemély nem.Azt fogja hinni,hogy azért vad mert kicsike.

3. mennyi időt foglalkozol aktívan a göriddel?

- mivel mi 8 órát dolgoztunk így naponta pár órát foglalkozunk vele.Jobban mondva amikor hazaérkezünk,a ketrecéből kijöhet,és lefekvésig ott van velünk végig.

4. az igaz, hogy egy nap akár 16 órát is végigalszanak?

- tény,hogy szeretnek aludni,de nem alszik 16 órákat..Szeret ő is mozogni,kutatni,játszani.Ha meg tévézünk akkor szeret az ölünkben pihengetni.De eddig még nem vettem észre hogy 16 órát végig aludt volna.

2012. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. lány vagy fiú görit ajánlasz elsőnek?

Fiú. Én is azzal kezdtem. :)

2. szerinted honnan érdemesebb venni? tenyésztőt keressek, vagy lehet magánszemélytől is? ( mindenképp kölyköt szeretnék, sajnos nem tudok messze menni érte)

Hm. Inkább tenyésztő, az biztosabb.

3. mennyi időt foglalkozol aktívan a göriddel?

Kiengedem őket a ketrecből (ott csak alszanak), és elvannak egymással. Kb. 4-5 órát vannak kint. Persze játszom is velük. :D

4. az igaz, hogy egy nap akár 16 órát is végigalszanak? :D

Mi az, hogy! Nyakamat rá, hogy többet is. :) (bár nálunk a legfiatalabb 3 éves, szóval nem mai csirkék! :D)

2012. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)
2012. ápr. 19. 22:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Természetes bundaszag megmarad.Nekem is ivartalan fiú görim van de nem büdi olyan mézhez hasonló illata van nekem tetszik:) Hát nálunk úgy van hogy engem soha semmilyen körülmények között nem harap meg, családomat viszont igen de csak nagyon picit még sebes se lesz a kezük meg nem is fáj.
2012. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 2. Válaszolóval nem nagyon értek egyet:/

Soha ne fürdesd meg a görit,csak ha nagyon nagyon muszáj,mert lemosódik a faggyú réteg és büdösebb lesz.egy göri etetéskor sem kéne harapjon:/

Minden kölyök göri harap,mindegyiket le kell szoktatni a harapásról.vannak vadvéres görények,ők inkább egygazdisok és harapósabbak.

Én mindenképp tényésztőt ajánlok,semmiképp se szaporítótól vegyékt,sok náluk az egészségtelen, beteg,kálcium hiányos göri,lehet h mégtöbbet kell majd fizessél,mint amennyibe kerül a göri:/

2012. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


lenne még egy kérdésem. kezdő görényesnek kölyköt vagy felnőtt görényt ajánlotok? a felnőtt ( 2 éves ) megszokna még? ki alakulna a kötődés ?

2012. ápr. 23. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!