Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ennyi kaja elég egy kölyök...

Ennyi kaja elég egy kölyök tengerimalacnak 1 napra?

Figyelt kérdés
3 hónapos malacnak kb ennyi kaját adok: reggel 2db 15 cm-es karalábélevél, 4 szelet répa. Délután kb negyed-fél alma,2 karika banán. Ennyi elég neki? Amúgy a répát meg se ette, meg az almának is csak a felét. Széna és táp mindig van neki.
2012. ápr. 19. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd ki a karalábélevelet, lehet, hogy egy kicsit felpuffasztotta, és azért nem ette a répát meg az almát. Én is szoktam neki adni, mert nagyon szereti, de nem azzal kezdem a napot. Ha nem ette meg az összes kaját akkor elég neki. Vize is legyen a széna mellett mindig!
2012. ápr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Norina86 ***** válasza:

Valószínűleg felpuffadt.K betűvel kezdődő zöldséget nem szabad a tengerimalacoknak adni, mert puffasztanak. Tehát nem csak karalábészeletet nem, hanem a levelét sem, mert az is puffaszt. Helyette adhatnál neki csokor petrezselyemlevélből 3-4 levelet egy napra, vagy sóskát 2-3 levelet.

Ez a zöldségadag egy felnőtt malackának is elég. Nem tudom, az almát felszeleteled-e, nálunk a szeleteket jobban szeretik, mint a nagyobb darabot, szerintem ahogy a nagy darabokat rágják, beleragadhat a szőrükbe, ezért sokszor csak a tetejét szokták megenni.

2012. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A Gemon oldalon az van,hogy lehet karalábélevelet adni,viszont a spenótra irja,hogy csak keveset.

[link]

2012. ápr. 20. 18:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja bocs,te sóskát irtál,nem spenótot.
2012. ápr. 20. 18:09
 5/7 Norina86 ***** válasza:
Személyes tapasztalat, a karalábé levelétől eddig az összes malackám puffadt.
2012. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha puffad,akkor mit lehet tenni? Csak nem pusztul bele?!
2012. ápr. 24. 14:51
 7/7 Norina86 ***** válasza:
A puffadás, ha gyakran előfordul, felboríthatja az emésztést, mert gázosodnak a belek, és étvágytalanságot is okozhat, ami fogtúlnövéshez, krónikus hasmenéshez vezethet. Ezért az állandó puffadás károsítja a malacka szervezetét, mivel az emésztésük nagyon érzékeny.
2012. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!