Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög etetése?!

Figyelt kérdés
Sziasztok. pár napja vettünk 2 törpehörit, még elég picik kb 2-3 hetesek. Az lenne a kérdésem, hogy naponta mennyi hörcsögkaját és hányszor adjunk nekik? almát, uborkát is kapnak.
2012. ápr. 21. 10:47
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Reggel adjatok neki kaját,(vegyes magokat,lehetőleg legyen benne kukorica búza árpa szotyi vitamin stb.)napközben,vagy este pedig lehet nekik adni zöldséget.Vizet nem kell nekik sokat adni,ha adtok nekik lédús zöldségeket,de azért egy kis itatót lehetne beszerezni nekik,hogy tudjanak inni,amikor akarnak.Ami fontos még,hogy legyen nekik házuk,hogy eltudjanak bújni,és kerekük,amiben tudnak futni,hogy ne unatkozzanak.Az is előfordulhat,hogy később verekedni fognak,ekkor mindenféleképpen külön kell tenni őket,mivel súlyos sebeket is ejthetnek egymáson,mivel a dzsungáriai törpehörcsögök nem társas állatok,és ezért nem mindig tűrnek el másik hörit maguk mellett.

2012. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

"naponta mennyi hörcsögkaját adjunk nekik?"

Egy kisebb marékkal szórhattok be nekik egy kis tálba minden reggel,mert amit nem esznek meg,azt elraktározzák.

2012. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Reggel és este kell nekik adni egy ujjnyi szeletet bármilyen zöldségből vagy gyümölcsből.

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!

Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.

Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2012. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy dzsungáriai törpehörcsögöket tenyésztek, és én együtt tartom a fiút és a lányt. Eddig még soha nem kaptak össze, bár a helyük elég nagy, szóval valószínűleg ezért nem verekednek. Szerintem kimondottan társas lények. Nálam mindent együtt csinálnak, mindenhova együtt mennek.

És amik nálad vannak hörik, valószínűleg inkább 3-4 hetesek, mert 2 hetesen még nem szabad leválasztani őket. :)

2012. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az etetés már megvan. Most viszont kb. 1 hete egyfolytába veszekednek. mindig a fiú bántja, a lány meg csipog. és általában esténként mikor mókuskerekezni akarnak. az normális ?
2012. máj. 1. 10:36
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem, ketrecük van.
2012. máj. 1. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!