Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó csak kizárólag árpával...

Jó csak kizárólag árpával etetni egy nyulat? Persze a szénán, vízen kívül?

Figyelt kérdés
egy csomó nyuszis hirdetést olvasok mostanában, eladó nyuszikról, és több helyen láttam hogy "nem tápozott nyuszi, kizárólag árpát evett" meg "bio tartásból, csak árpán él"
2012. ápr. 22. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ez a vágásra szánt nyulaknál érdekes, hogy nem kapnak semmiféle mesterséges tálálékot, csak természeteset, így a húsuk jobb minőségű vagyis bio.

A húsáért tartott nyulaknál nem számít, hogy aszerint táplálják, hogy minél hosszabb élete legyen.

A hobbiként/házikedvencként tartott nyúlnál határozottan nem jó szerintem csak egyfélével etetni a nyuszit. Egyrészt a gabonamagvaknak nagyon magas az energiatartalmuk, és még hizlalnak is, tehát őket nem célszerű kizárólag ezzel etetni, mert nem a hízás, hanem a hosszabb élettartam a cél.

2012. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem! Vagyis ezt értem, de törpenyulakról beszélek, akik új gazdit keresnek. Nem is egy ilyet láttam, és teljesen pozitivnak van beállítva,hogy nem kap tápot. Pont ezért érdekel hogy akkor most ez jó? Mert elsőre nem tűnik annak.
2012. ápr. 23. 06:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a húsnyulak táplálásához nem sokat tudok hozzászólni, mert nekem egy szobanyuszim van, egy törpe.

Talán jár erre hozzáértő, aki erre is tud majd válaszolni

2012. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jó köszi:)
2012. ápr. 23. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Árpát, kukoricát és társait TILOS törpenyúlnak adni!

Tápnak csak és kizárólag a törpenyúltápot.


De hát látszik, mennyire értenek a nyulakhoz a húsvéti nyuszisok.. Hogy dögölnének meg mind!!:(

2012. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát jah -.- de inkább egyen árpát mint 4 hetesen mindennap egy fej salit:S Énis mindenhol azt olvastam hogy nem szabad, azért is tettem fel a kérdést. köszi a választ:)
2012. ápr. 23. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Első és második vagyok megint.

Bocsi, de először félreolvastam, amit írtál, és hogy ez a törpékre vonatkozik. Akkor viszont én is csak azt tudom mondani, amit a másik válaszadó, hogy ennyit a húsvéti nyulasoktól...

És én is olvastam azt a kérdést, amiben egy fej salátát adtak a nyuszinak naponta, amit húsvétra vettek a gyerekeknek, hogy legyen nekik valami érdekesség... Ki tudok ezeken akadni nagyon!

2012. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Énis:S főleg hogy ha már megveszi, legalább elolvasná mit eszik. Énis váratlanul kaptam a nyuszimat, az volt az első hogy rohantam nyulas könyvért meg bújtam netet.

Olyat is olvastam hogy dobozba lakik:S

Az emberek hülyék ennyit erről.

2012. ápr. 23. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!