Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszi a szénát a...

Miért nem eszi a szénát a nyuszim? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Napi 2x kap kevés tápot, meg napi párszor kevés adag zöldséget (répát, fehérrépát, karalábé-, répalevelet)

1 falat szénát nem eszik hónapok óta.. :S Próbáltam, hogy nem adok neki zöldséget, de nem jött be. A foga sincs túlnőve.. Próbáltunk különböző fajtájú szénát, de egyiket sem eszi..


2012. ápr. 24. 16:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve régen is ez volt a probléma, de valamiért akkor rákapott, ette, most kb év eleje óta megint alig eszi.. :(
2012. ápr. 24. 16:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hónapok óta nem eszi az elég baj, lehet a tápot is csökkentetni kéne egy kicsit, de ha tényleg nem adsz neki csak egy keveset akkor nem tudom
2012. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb 1 kávéskanálnyit kap, ennyire lecsökkentettem ezt is, hátha eszi.. De nem.. :((
2012. ápr. 24. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami baj van a belső szerveivel. Nézesd meg orvossal ha ő is azt mondja semmi baja, nos akkor nem tudom.
2012. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet túl nedves a széna vagy túl száraz.

Ha nem túl nedves vagy nincs más baja akkor nem tudom.

2012. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy nem ízlik neki ez a széna amit most kap, vagy egészségügyi okok miatt nem eszi. Most nálunk is széna sztrájk van, mert legutóbb csak elég gyanús külsejű, teljesen megsárgult, csúnya szénát kaptam és ezt az istenért nem hajlandó megenni, inkább koplal egész nap. Amúgy se egy nagy szénás, de ha nem a foga alá való akkor bizony ott hagyja. A jó széna zöldes színű, nem sárga, illatos, nem poros és penészes. Nagyon sok félét lehet kapni, ki kell kísérletezni melyiket eszi legszívesebben a nyúl. Ha viszont nem a széna minőségével van a gond akkor lehet hogy baj van a nyuszi fogával. Ha pl a hátsó őrlői túlnőttek, esetleg tályog van a fogán akkor a széna megrágása fájdalmat okozhat neki. Ezt mindenképpen érdemes orvossal megnézetni. Ha a hátsó fogai vannak túlnőve azt egyébként nem biztos hogy látod ezért kell orvossal nézetni.

Ha a kettőből egyik eset sem áll fenn akkor nincs más, mint a drasztikus táp és zöldség megvonás. Ne kapjon pár napig a nyúl mást csak szénát, akkor kénytelen lesz megenni (nem fogja magát halálra éheztetni), majd pár nap múlva fokozatosan visszahozni a tápot, de csak annyit hogy a szénát még egye mellette. Milyen táppal etettek? Én a halywood-ot ajánlom, nálunk emellett szénázik a legjobban.

2012. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még tegnap este elvittem az orvoshoz, megvizsgálta kb minden testrészét, és semmi rendelleneset nem talált, illetve vettek tőle vért is, még várunk az eredményre.


Darwin's premium tápot kap, de nagyon keveset. Volt, hogy nem kapott tényleg semmit, akkor ette, de ahogy kapott 2-3 szem tápot, egyből abbahagyta, vagy kevesebbet evett.


Amúgy halywoodot nehéz felénk beszerezni, azért nem azt veszek neki.

2012. ápr. 25. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!