Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögök menstruálnak?

A hörcsögök menstruálnak?

Figyelt kérdés
mert ismerősöméknek az aranyhörcsögének a lyuka körül véres volt és azt mondták hogy menstruál mivel elvitték állatorvoshoz és a doki mondta,de én nem hiszem ,szerintetek?(nekem is lány van és még nem láttam)
2012. ápr. 25. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem. A hörinek más baja van, és jó lenne, ha hozzáértő állatorvost keresnének.
2012. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen...én azért gondolom így, mert nekem nagyon régóta vannak már hörcsögeim. Jelenleg épp 9 van és ebből 6 lány! Szokott néha-néha a vizeletüknél ilyen piros elszíneződés lenni.

Senki sem beteg és csak a lányoknál szokott ilyen lenni, régebben ugyanez volt.

2012. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor az enyém is fog ? (4 hónapos, dzsungáriai)
2012. ápr. 25. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Húha, hát ahhoz már hozzászoktam, az állatorvosok általában nem ismerik fel a degut meg a futóegeret, de azért ez már durva :O A hörcsögök nem menstruálnak. Sőt továbbmegyek, én úgy tudom, hogy csak az ember menstruál, meg talán az emberszabásúak egy része, de még ebben se vagyok biztos.


Nekem hím hörijeim voltak, és néha nekik is pirosas volt a pisijük, de semmi bajuk nem volt, sokáig éltek. De elvileg a véres vizelet betegségre utal, ha tényleg nagyon piros.

2012. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kutya is menstruál..miért ne menstruálhatna a hörcsög is...ő is úgy hordja ki a gyerekeit mint az emberek..
2012. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kutya nem menstruál. A menstruáció a peteérés utáni fel nem használódott pete leválását jelenti a méhnyákkal együtt. A kutyák tüzelnek, ami a pete megérése előtti váladékozás, tehát egy teljesen más folyamat. És nem sok állat van, amelyiknél annyira feltűnő lenne ez, mint a kutyáknál.
2012. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!