Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak milyen tápot...

Törpenyuszinak milyen tápot vegyek, milyen almot? Ezek jók?

Figyelt kérdés

hamarosan megveszem a nyuszimat:)

holnap megyek vásárolni neki kellékeket :)

tenyésztőtől veszem, kicsin

és ezek jók neki??

ez az alom: [link]


ez a táp:

[link]


és ez a fajta széna jó:

fressnapf.hu/termek/fit_fun_alpesi_szena_5kg_150l


:) szóval ezek jók?


vagy inkább ezt az almot vegyem?:

[link]


köszi a segítséget:)


2012. ápr. 26. 22:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

igen azt kifelejtettem hogy először szobatisztának kell lennie nekem kb 1,5 hétbe került :) lehet h én csináltam rosszul de nagyon sokat takaritottam a ketrecét mire rászokott a wc.re :D

[link]

na a miénk igy néz ki :D

2012. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

:) tökjó köszi h küldtél képet is:)

milyen nyuszid van?? mi a neve? :)

sok gond van vele? hol vetted?:))

2012. ápr. 26. 23:27
 13/21 anonim ***** válasza:
kosorrú lógófülű és Pascalnak hivják :) hát gond minden állattal emberrel van az egyik h hajnalba rágaja a ketrecet és egy szobába alszok vele olyankor kivágnám ketrecestül de mikor ténylegesen felkelek akkor nem haragszom rá képtelenség nagyon édes a másik ami baj volt h lepisilte az ágyam :D ecetes vizzel kijött tejsen szagtalan de akkor is :)) de nem gondolnám meg magam :D és amugy pesten egy csajtól vettem, rendszeresen vannak kinyuszijai igy megbizhatőnak tűnt :)
2012. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Miután megtanulja, hogy csak a cica wc-be vécézzen akkor nem kell alá forgács, ill. tehetsz rongyot is alá akár.
2012. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
én próbálkoztam rongyal is vagyis vmi keményebb szövet darab volt de csak ette a sarkát meg felszedte maga alól :D igy ráhagytam :D
2012. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

:)

de ari lehet:) énis lógófülüt szeretnék persze tenyésztőtől, ugy vagyok vele, h ha veszek akkor biztos helyről.

de olyan nehéz tenyésztőt találni:( meg nekem mind1 milyen színű a nyuszi, csak kosorrú legyen és aranyos:)

de keresgélek már vagy 2hete és semmi jó helyen nem találok

2012. ápr. 27. 06:14
 17/21 anonim ***** válasza:

Hunny Bunny (van is nála eladó alom) és Jolly Jumper tenyészet, Budapesten vannak, mindketten nagyon megbízhatóak! Személyesen ismerem őket kiállításról!


Én is csak a nyuszim wc-jébe rakok almot (fapellet), ill. a ketrec másik 3 sarkába.

Tápnak Versele Laga Cuni Complete és Halywood törpenyúl tápot adok. Ezekben nincsenek felesleges magvak (pl. kukorica, ilyesmi). A Halywood tápot törpenyúl tenyésztők segítségével állították össze!


Széna bármelyik jó, ahogy jónak látod :)

De javaslom regisztrálj a www.torpenyul.hu oldalra, a fórumban van egy felhasználó (PITE) és ő szokott szénát kaszálni. Ha jól tudom mostanában lesz majd eladó szénája. Egyrészt olcsóbb, másrészt friss és az eddig kevésbé szénázó nyuszik is rákaptak a szénára. Nincs jobb a frissen kaszált szénánál :) Ő is pesti egyébként.

2012. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én lábtörlő szőnyeget tettem a ketrec aljába, mert a sima műanyagtól lett sarokkopása. Azt amikor takarítom a ketrecet, wc-t, csak simán kiporszívózom és kész. Meg időnként kimosom, napon 1 óra alatt megszárad és mehet is vissza.
2012. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szia!

Nagyon sokféle nyuszival találkoztam, abból kifolyólag, hogy szinte mindegyik barátnőmnek van :) Sajnos így sok nyuszibetegséget is láttam, viszont ezáltal sokat megtudtam róluk. Ami tuti, hogy ne a puszta ketrec legyen alatta, mert, ha simán a műanyagon álldogál vagy ugrál, előbb utóbb kisebesedik/fekélyesedik a lába. Én a teljesen natúr forgácsot ajánlom vagy a natúr szénát (előbbi jobban szívja a nedvességet, szóval szerintem jobb). A nyuszi wc nagyon hasznos dolog, valóban érdemes rászoktatni. Ebbe, rudakba préselt forgácsot szoktam tenni, mert a nedvességet és a szagot is jobban magába zárja. Szerintem, ha ilyet teszel a nyuszi alá a ketrecbe is az nem lesz neki túl kellemes. Ami még aranyszabály, hogy meg kell próbálni a lehető legtermészetesebb dolgokat adni a nyuszinak. Tehát alomnak nem jó pl. a törölköző vagy játéknak a gumilabda. A nyuszik, mint a gyerekek, mindent megrágnak, ezáltal sok mindent lenyelnek és a kifejezetten érzékeny bélrendszerüknek nagyon nem tesznek jót a fenti dolgok. A picike nyuszik táplálékának túlnyomó része széna legyen és csak kevés táp. A magkeverék jó választás, de próbáld meg kerülni ezeket az összetapasztott mézes meg fenetudja milyen ízesítésű rudakat. Ha friss zöldséget adsz a pici nyuszinak, akkor az lehetőleg magyar legyen, alaposan megmosva és egy picikét szárítva, így nem lesz hasmenése és nem fog puffadni tőlük. Állítólag a "k" betűs zöldségek (pl. krumpli, karalábé...) és a saláta nagyon rossz választás, mert nagyon felfújják a nyuszit, a saláta meg minden vegyszert elraktároz. Én legtöbbször petrezselymet, zellert, céklát, s.répát, f.répát, almát, epret, cukkinit adok a nyuszimnak. A fogkoptatás nagyon fontos, főleg amíg pici, akkor gyorsabban nő a foga. Szintén a legtermészetesebbet válaszd, egy egyszerű fadarabot.

Remélem hasznos voltam és nem túl hosszú... :)

Jó nyuszizást Neked!

2012. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
az utolsóhoz szolna a kérdésem vagy aki tud válaszolni.. szóval ha síma műanyagon van akkor is kialakulhat talpfekély vagy csak a fából készült ketrecek esetén ??
2012. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!