Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni ilyen kis nyúlról?

Mit kell tudni ilyen kis nyúlról?

Figyelt kérdés

Nagyon pici:akkora mint egy női tenyér, házinyúl és valamilyen törpenyúl keveréke,még nincs beoltva.


Mennyibe kerül neki az oltás? Milyen időközönként kell beoltatni,és hány féle oltást?


Lelehet vinni olyan helyre, ahol szép zöld és ép a fű, de a közelbe (10 méterre) kijelölt a hely a kutyák számára?


A válaszokat előre is köszönöm!!!



2012. máj. 3. 14:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és panelba lenne. A lány nyuszik a szagtalanabbak, vagy a fiúk?Ivartalanítani nem tudom . De a lányok is nagyon bújósak?
2012. máj. 3. 14:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb, hogy be kell oltani, pontosan nem tudom mi a betegség neve, vagy azt hogy milyen idősen lehet beadni, de nagyon fontos mert a szúnyogcsípés miatt, a legtöbb esetben belehalnak (ami ugye, már aktuális májusban). konzultálj egy állatorvossal, ő tudni fogja miről van szó. Árban kb 1-2 ezerre számíts, ami 1 évre védi.
2012. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kutyák közelébe, nem ajánlom hogy vidd (megölik)
2012. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani tudod, a szaguk pedig egyforma.
2012. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de ott a kutyák már megszokták a házipatkányt, nyulat, tengerimalacot, és a sgörényt is......

De akkor sem engedném ám hosszú pórázra!!!

2012. máj. 3. 15:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Azért, csak óvatosan a kutyákkal. (tapasztalatból mondom)

2012. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oks! :)
2012. máj. 3. 15:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha keverék akkor időnként nézd meg a fogait,ugyanis náluk sajnos gyakran előfordul a fogprobléma.Mivel a két fajtának más az állkapcsa.Sokszor ez miatt állatorvoshoz kell vinni,hogy visszavágja a fogait,mert nem tud rendesen kopni.

Oltás ára nagyban függ az orvostól.Nálunk 3ezer körül van.De mikor másikhoz vittem elkért majdnem 5ezret..Ha jól emlékszem 6hetesen lehet megkapnia az első kombinált oltást mixomatosis és rhd ellen.A mixo része fél évig véd,rhd része egy évig.Így vannak akik évente,(mondván,hogy télen nincsenek vérszívók)vannak akik félévente oltatják.Ez végülis a te döntésed.A lényeg,hogy tavasszal megkapja.Mivel pedig még nem kapott oltást így az első után 4hét múlva kapnia kell egy ismétlőt.Amíg ezeket nem kapta meg ne vidd ki.Nehogy gond legyen.:)Egyébként nem tudom merre laksz,de a torpenyul.hu-n fent vannak a nyuszis dokik listája.Szerintem nézd meg,mert én pl voltam két olyan orvosnál is akik azt se tudták,hogy az első után kell egy ismétlő is.

Én nem merném levinni ha a közelben vannak kutyák.

2012. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi
2012. máj. 3. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Az pedig,hogy bújos-e szerintem nyuszifüggő.:)Valamelyik igen,valamelyik kevésbé.
2012. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!