Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha tavaly a nyuszim május...

Ha tavaly a nyuszim május 12-én kapta a kombinált oltást, akkor idén mikor kell kapnia?

Figyelt kérdés
Május 12 az jövő hét szombat, és szerettem volna azon a héten még hét közben elvinni, de nem nagyon fog összejönni most. Az nem lenne gáz, ha csak az utána való héten mennénk oltásra? 14-15-e körül? Nem nagyon tudom még, hogyan működnek ezek a dolgok, és mennyit számít ez az időpont, szóval bocsi, ha nagyon buta kérdés volt...

2012. máj. 5. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát a mixo része fél évig véd.Szóval ez neki már rég lejárt.Az oltásoknál így számolj.Tavasz eleje felé kéne,hogy megkapja.
2012. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az rhd ellen nyújt neki egy évig védelmet.
2012. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, mielőbb kapja meg, hogy még ne legyen szúnyog, ne a május 12-höz igazodj.
2012. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én fél évente oltatom kombival, most télen kimaradt, de nem kell egy évet várnod! Főleg azért, mert ahogy előttem is írták, a mixo csak fél évig véd. Azzal pedig semmi gond nem lesz, ha az RHD-ra ráoltanak!
2012. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeket mind tudtam, a kérdésem arra vonatkozott, hogy baj-e, ha később kapja meg kicsivel??
2012. máj. 5. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból baj csak,hogy így nincs meg a védettsége..
2012. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem előnyös, de szobanyuszi, és minden ablakon szúnyogháló van, szóval elég minimális az esélye, hogy bármi baj legyen belőle
2012. máj. 5. 15:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.

Szerintem az már magában baj, hogy nincs védettsége.

Szerinted pedig ezt kivéded.

Akkor?

2012. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Baj, mert kell egy kis idő, amíg a beoltott anyagtól védettséget kap a nyuszi, tehát inkább előbb, mint utóbb kapja meg legközelebb. És sajnos, ha teljesen védeni szeretnéd a nyuszidat, a kombinált oltást fél évente kell beadatni neki. Vannak nyuszik, akik sosem kapnak oltást, és szerencsére semmi bajuk, de azért jobb nem a szerencsére bízni a dolgot.
2012. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!