Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék nyulat venni. Kb...

Szeretnék nyulat venni. Kb összesen mennyibe kerülne? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy kosorrú törpenyult szeretnék. Ahoz mennyibe kerül maga a ketrec (80-90 centis), a faforgács meg ugye az itató? Meg persze maga a nyúl kb mennyibe kerül kisállatkereskedésben?
2012. máj. 5. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ketrecből 100*50-es kell legalább.Én újan vettem,úgy ,hogy volt hozzá szénatartó,etető,itató,kisház.Így volt 12ezer.Gondolom használtam lehet olcsóbbat is,de szerintem azt éri meg megvenni amiben majdhogynem minden benne van.

Én nem veszek forgácsot.Nem almozom az egész ketrecet.Elég neki venni egy "wc"t(1000ft körül) és azt almozni,abba pedig fapelletet tenni.Egyszerűbb a takarítás szempontjából is.

Kisállatkereskedésben nem tudom,hogy mennyi.De ajánlanám neked a tenyésztőket.Lehet,hogy kicsivel drágább lesz,de legalább egészséges,kereskedésben sokszor fogproblémásak,valamint keverékek.

2012. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tapicuki válasza:
Ha egy normal ketrec torpenyuszinak120-40-50. Es kb. 10 000-20 000. Az itato 2 000. A nyusz 5 000-15 000ig!!!! Az egeseges! De az allatorvosi koltseget is bele kell szamolni!
2012. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ketrec: 100x50 fressnapfos 8000 Ft (ez újonnan sztem a legolcsóbb, ekkora méretben)

De ez teljesen üres, ebbe még kell:

Itató: 500-1000 Ft

Etető tálka (anynira nem fontos de célszerű): legolcsóbb a hamutartó, de amúgy pár száz Ft-tól már van.

Házikó: kb 1300-tól felfelé (- 6000 Ft ért is van)

Szénatartó: kb 600 Ft


Ezek benne vannak pl egy Ferplast Rabbit 100 nyúlketrec-ben, ami netről rendelve már akár 10.000 Ft-ért is elérhető. (És amúgy masszívabb ketrec, mint a fressnapfos.)


Plusz kell még:

Nyuszi wc: kb 1300 Ft tól

Cica wc-be forgács: pár száz Ft-tól, de mást is tehetsz bele, cicaalmot, pelletet.

Egy rongy, a házikójába.


Nyuszi: 3000 Ft körül.

Nyuszi oltása: ezt nem tudom, változó. Évente 1x vagy 2x kell neki.

2012. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én most vettem a nyuszimat,és a legolcsóbban,13200 ft-ért kijöttem mindennel!


netről (grando) rendeltem a ketrecét: 9000 ft (ebbe van házikó,etető,itató,szénarács)

gyékény fogkoptató répa 400 ft

nyuszi hám 1600 ft

2 kg táp 1200ft

60l forgács 1000 ft


szénát megoldottam itthoni úton.

futár 1000 ft volt


+nyuszi 3000 ft volt


szerintem ennél olcsóbban nem lehet megoldani,én nagyon örültem,hoyg ennyivel "megúsztam". már csak a nyuszi wc hiányzik mert az nem volt online rendelésnél ettől az eladótól,így most a nyuszim wc-je egy cipősdoboz teteje :)

2012. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) a nyuszihám az mire?.. : o
2012. máj. 5. 13:12
 6/6 ✄ válasza:

Ha akarod, kiviheted vele sétálni. :) Egyébként azzal is csökkenthetsz a költségeken, ha például a ketrecet saját kezűleg készíted el. Így ugyanazon az áron sokkal nagyobbat kapsz (bár ahhoz értened kell hozzá, vagy találnod valakit, aki segít).


A nyuszi árán nem érdemes spórolni, az állatkereskedésből sokkal nagyobb esélye lesz, hogy valami gond lesz a nyúllal. Lehet, hogy keverék, így foghibás lesz és nagyra is nőhet, akár az is előfordulhat, hogy a füle nem fog lekonyulni, vagy csak az egyik füle, ami érdekesen néz ki. :)


Ezenkívül az ott tartott állatok stresszesek lehetnek, és olyanról is hallottam, hogy a fiú nyuszi helyett lányt adtak, amiről később kiderült, hogy vemhes.


Így szerintem mindenképpen tenyésztőtől vedd meg. Egy jó tenyésztő körültekintéssel bánik velük, állatorvoshoz viszi, beoltatja (van halálos nyúlbetegség is), és kézhez is szoktatja, mire gazdához kerül. A tenyésztők általában a tápból is adnak, amivel a nyulakat addig etették, hogy legyen időd átszoktatni (a hirtelen élelem váltás megviselheti).


Addig is ajánlom, hogy olvasgass a neten, rengeteg hasznos információt találhatsz, de ha akár nekem is írhatsz privát üzenetet, ha valami kérdésed lenne. :)

2012. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!