Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak a nyuszimnak, ami...

Mit adjak a nyuszimnak, ami nagyon koptatja a fogát?

Figyelt kérdés

Levágni még nem kell belőle a doki szerint, de a szénát nem nagyon tudja enni, így valahogy le kell koptatni neki.

Kapott akácfalevelet és ágat, ezt eszi, de mit tehetnék még? Durvább tápot vegyek neki? Mármint most ilyen puha, pellet-tápja van.


2012. máj. 8. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyuszinak sárgarépát megpucolva.
2012. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 klopusz ***** válasza:

Szia!

Próbálkozhatsz szárazkenyérrel is, hátha szereti. Emellett lehet kapni valamiféle fűből készített préselt rágnivalót (olyasmit, amilyent az állatkertben is lehet adni az állatoknak).

Minemellett múltkor láttam a TV-ben, hogy néha érdemes megmutatni az állatorvosnak a nyuszi fogait, mert a hátsókat nem koptatja néha rendesen és akkor reszelővel segít rajta a doki.


Remélem, segítettem :-)

2012. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szárazkenyeret ne!!! Hiába száraz, nyálhoz ér, máris felpuhul, és felpuffad a nyuszi! Próbáld ki magadon, h érintsd oda a nyelvedhez, és máris puha.

Ha szénát nem lehet, lehet kapni fogkoptatókat már minden finom ízesítésben, vagy szárított zöldségeket.

2012. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta tápot kap?

Se kenyeret,se olyan bolti agyonízesített fogkoptatót nem ajánlanám..Csomó mindent kitalának már,múltkor mézes-joghurtosat láttam,hát nem tudom minek ilyen egy nyúlnak.

Legjobb ha ágakat adsz neki. [link] itt a vége felé felvan sorolva egy pár adható és a mérgezők is.Egyébként is az ágak a legjobbak fogkoptatása.(Meg hát ugye a széna.)

2012. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!