Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor kell a nyuszinak...

Most akkor kell a nyuszinak Kalcium meg probiotikum, vagy nem?

Figyelt kérdés

Vettem tegnap egy nuszit. 6hetes.

mondta a tenyésztő h lehet megviesli az új hely, adhatok neki a vízébe 1 hétig GASTROFERM probiotikumot, h rendbe legyen a pocija. És kalciumot is kaphat.

Erre aztmondta anő az állatpatikába h gastroferm nem létezik, agroferm van de az csak kutyáknak való. MIVAN?Vettem helyett Bio.Lapis-t az nyusziknak való.

Meg mondta a gyógyszertáros h nemkell kalcium elég csak 1 jó táp. MOST KINEK HIGGYEK? MENJEK EL MÁSIK PATIKÁBA?


A ti nyuszitok kapott valami ilyesmit?


2012. máj. 8. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kalciumot nem kell adni neki.

Gastroferm Pet létezik, kutyáknak van.

Nyusziknak Bio Lapis és Laktiferm probiotikum való, ezt adhatsz neki, ha gondolod, de nem kötelező!

Én nem adtam neki, semmi gond nem volt. Ivartalanításkor kapott, máskor nem.

Tápnak Halywood törpenyúl tápot javasolnék és Versele Laga Cuni Complete tápot, én ezt adom keverve. A Halywood tápot tenyésztők segítégével állították össze (én is ismerem őket), a Versele Laga táp pedig tartalmaz szőroldót is, ezért adom neki keverve. Mindet megeszi, nem válogat, a többi tápot kiválogatta a nyuszim.

2012. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


az enyém ilyen tápot kap szintén keverve hallywooddal:) ez jó??

2012. máj. 8. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó :)
2012. máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

oké:)

alig akar inni, tegnap vettem. az önitatót nem használja :( csak tálkából lefetyel, de keveset.

mondta a tenyésztő h fontos innia mert kiszárad. Itassam meg fecskendővel? vagy iszik annyit amennyi neki kell, megszokja???

2012. máj. 8. 18:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Iszik, amennyi kell neki :) Próbáld úgy esetleg, hogy bekened az itató csövét uborkával vagy valami finom illatú zöldséggel/gyümölccsel, hogy odavonzza, rá fog jönni, hogy jön abból víz :)

Gondolom mondta a tenyésztő, hogy 3 hónapos koráig ne kapjon zöldséget/gyümölcsöt?!

2012. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi :)

igen mondta, hogy még ne adjak neki most 6hetes :)

de mondta hogy esetleg száritsak meg répát almát chipsnek szeletekbe és néha keverhetem a tápjába, h szokja, meg van benne vitamin :) de nemkell sürün és kb ha nagyobb lesz 4napig kell próbálgatni vele 1-1 zöldséget, h megszokja h nem-e megy a hasa stb :)

2012. máj. 8. 18:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy látom jó helyről vetted a nyuszid :)

Melyik tenyésztőtől van?

2012. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Makkocskától :)


De mért menekül előlem? :( ezt nemértem

bedugom a kezem, nyalogatja, szimatolja. de ha kiveszem az ölelmbe alig engedi h megfogjam, rugkapál, ha kiteszem egy kicsit h fusson nem birom megfogni mert karmol, de pl d.u. meg aludt az ölembe. MEG A KETRECBE ÖSSZE-VISSZA BOGYÓZIK.

most ezek normálisak?? mit tegyek?:((

2012. máj. 8. 20:00
 9/12 A kérdező kommentje:

sose fog megszokni és megszeretni, ugy? :(

meg ha kiveszem egyből bemegy a ktrec mögé hiába mondom hogy NEM és hiába terelem ki mindig visszafut

2012. máj. 8. 20:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Hallottam már róluk :)


Teljesen normális a viselkedése, új neki minden :) Azért megy a ketrec mögé, mert az eldugottabb helyeken érzik magukat biztonságban. Hagyd, hogy megszokja a helyét és téged is! Ha kiengeded, figyelj rá, hogy ne tudjon bebújni sehova, ahonnan erőszakkal kell kivenni. Ha szaladgál a szobában, ülj le a földre, nagyon kíváncsi állatkák a nyuszik, oda fog menni hozzád! Próbáld meg kézből etetni, ez legyen az első lépés, ha elfogadja, nyert ügyed van :)

Emelgetést egyébként a legtöbb nyuszi nem szereti, mert zsákmányállatok és ahogy felemeljük, az az érzés alakul ki bennük, mintha egy ragadozó madár épp elfogná őket. Tényleg kevés nyuszi van, aki ezt szereti. Ezt az első időkben próbáld mellőzni, ha nagyobb lesz a bizalom, már jobb lesz a helyzet, bár az enyém még mindig nem szereti.


Még normális, hogy a ketrecben össze-vissza bogyózik, majd választ magának egy sarkot, vagy éppen több sarkot :) Az enyém sajnos a ketrec összes sarkába pisil/kakil, hiába van wc-je, így én minden sarokba rakok almot.

2012. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!