Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec kell egy...

Mekkora ketrec kell egy tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

Kérlek centi x centit írjatok!

Jelenleg egy malacom van egy 70x 45 ös szép ketrecben,de most jön még egy malacka és félek hogy kicsi lesz kettejüknek.Bár a malacok nem nagyon szaladgálnak,nincs nagy mozgásigényük azt vettem észre.


2012. máj. 8. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt van az oldalon egy táblázat:

[link]


Azaz legalább 100*50-es kellene a két malacnak, de jobban örülnének egy 120*60-asnak.

2012. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igy igaz érdemes meg kétszerezni a ketreced méretéd hogy jobb legyen nekik de nem szükséges feltétlenül.
2012. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Legalább legyen 2-nek 90x40, de minél nagyobb annál jobb!

És minden nap legyen kiengedve min.1 órára! :)

2012. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,én is nagyobbra gondoltam,bár meg kell hogy jegyezzem,sosem csinál semmit a malackám.Csak eszeget,alszik,vagy felül az odúja tetejére és csak néz.Sokszor próbáltam már kitenni is,az első pár órában rettegve gubbaszt a kanapé alatt vagy egy nagyobb tárgy mögött,majd több óra múlva előmerészkedik,de amint mozgást lát,visszaszalad.Ezzel nem is lenne gond de rettenetes mennyiségű kaki pisi marad utána mindenhol és én már nem takarítom utána,meg a pisi befolyik minden parketta résbe.

Tehát nem egy ugrabugra malac.,szerintem a nagy ketrecben is csak ücsörögne.

Bár ugye jön egy társa nem sokára,nem tudom ketten mit fognak alkotni.

2012. máj. 9. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha két malacod lesz, akkor nagyon meg fogsz lepődni, mert meglátod, hogy valójában milyen mozgékony állatok. Két malacnak minimum 100x50-cm ketrec kell, és bizony sokszor ki kell engedni őket. Házikóból, etetőtálból, itatóból legyen kettő, mert elég territoriális állatok, igénylik a saját dolgokat. Ezenkívül, ha jön az új malac, semleges helyen ismertesd össze őket, sok bújó lehetőséggel. Az összeszoktatásra szánj elég időt, van malac, aki azonnal elfogadja a másikat, de olyan is, aki balhézni kezd. Kitartással, türelemmel azonban szinte minden röfit egymáshoz lehet csiszolni.
2012. máj. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És figyelj arra is, hogy mikor jön az új malac, ne tedd be a régi mellé, hanem vedd ki azt is és takarítsd ki a helyét (ecetes vízzel, hogy a saját szaga is elmenjen). Ebbe a frissbe mennek majd együtt, ha kint elfogadják egymást.
2012. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De jó hogy ilyen sokat írtok :) !

Akkor kérdezek még :) !

Tehát az a pontos helyzet hogy a malacom egy befogadott fiú malac.Nagyon szomorú egész nap,ezért találtam neki egy szintén kidobott lány malackát,akit még nem hoztam el a régi "gazdájától".

A fiú malimat 2 napja ivartalanították,még eléggé félős meg csattogtattja néha a fogát,de amúgy rendben van,meg eszik iszik rendesen.

Most nagy dilemma,hogy mikor hozzam el a lánykát?

8 nap múlva újra kell menni a dokihoz,mert varratszedés lesz.Elvileg 2 hétig nem engedhetőek össze,ezért úgy gondoltam hogy most hétvégén elhozom a lányt egy külön ketrecbe és a fiú ketrece mellé rakom és a következő egy hetet így fogják tölteni.DE!Azt hallottam hogy a malacok nem felejtenek ha egyszer valakivel összebalhéztak :) és félek hogy a lánymalac érkezését összeköti a kasztrálással vagy a varratszedéssel.Ti hogy látjátok?


A ketreces ötleteket köszi,már keresek nekik nagyobbat.A kiengedést én is szeretém,de basszus mindent összepisil és kakil...

2012. máj. 9. 16:13
 8/12 anonim ***** válasza:

ha kiengeded olyan helyre rakd, ahol nyugi van. és esetleg csak te vagy vele, mert akkor téged ismer és tőled nem fél. kakilni az enyémek is szoktak, de pisilni már csak a ketrecbe. ezt úgy lehet elérni, hogy folyamatosan figyeled amikor kint van, és mikor látod hogy helyezkedik a pisiléshez gyorsan megfogod, visszateszed a ketrecbe. hagyod hogy ott pisiljen, és utána megint kiveheted. nekem így sikerült rászoktatnom őket a szobatisztaságra, és nem pisilnek össze vissza. a szoktatást meg már leírták előttem.. :)

sok sikert.

2012. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Elvileg 2 hétig nem engedhetőek össze..."


Nem tudom ezt miért mondták, vagy hol olvastad.


1. Ha csak a seb miatt, akkor mellé teheted a lánymalacot egy másik ketrecben, a malac nem fog párhuzamot vonni a társa érkezése és a rossz emlékek között.

2. Ha viszont azért, mert a szervezete csak akkortól nem termel fiúhormont, akkor viszont isten ments!


Honnan szedted ezt a két hetet (a seb miatt mindenképpen tartsd be!)?

2012. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem nem a seb miatt,hanem mert az ívarúton(prosztata,ondóhólyag stb) még lehetnek nemzőképes spermiumok.Nem olvastam hanem az állatorvosok mondták,egymástól függetlenül is.Ők már láttak kasztrálás után egy héttel új almot gyártani,ezért a két hét h biztos ami biztos.

A malac viselkedésre is azt mondták hogy azok a malacok,akik egyszer összevesztek,azok nem szoktak már kibékülni.

Ezért gondoltam h most 1 héten ne múljon már a barátságuk.

2012. máj. 10. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!