Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi tartásával,...

Törpenyuszi tartásával, etetésével kapcsolatos tippek?

Figyelt kérdés

Pl.: mennyi időnként takarítsam a ketrecét?

hol helyezzem el?

mennyi időnként vigyem ki az udvarra?

MEKKORÁRA NŐ MEG? (cm, kg)

adhatok-e neki zöldséget, gyümölcsöt? (most 2 hónapos)



2012. máj. 10. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:

"Mennyi időnként takarítsam a ketrecét?"

-A nyuszi wc-t naponta ,magát a ketrecet hetente 2x-3x.


"Hol helyezzem el?"

-Napközben érje fény, én a konyhában helyeztem el, de igaz, hogy én panelba lakom.


"Mekkorára nő meg?(cm,kg)"

-Körülbellül 25-30 centiméter (a testsúlyát nem igen tudom).


"Adhatok-e neki zöldséget,gyümölcsöt?(most 2 hónapos)"

-3 hónapos koráig még ne nagyon sokat.

2012. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy hányszor kell takarítani látni fogod.

Én minden nap kisöpröm a ketrecét,a wc-jét 2naponta.

Olyan helyen legyen,ahol éri fény,de ne legyen huzat és télen ne legyen a radiátorhoz közel.(vagy ahhoz,amivel fűtesz)

Hát kb ahányszor akarod,persze ha megfelelő az idő.40fokba azért ne..és legyen árnyék is neki.Ja és addig se vidd,még nem kapta meg a az oltásait.(az első után 4héttel később kell egy ismétlő is)Persze ha már megkapta akkor ok.

Hogy mekkorára nő,az attól függ,hogy törpén belül milyen fajta.

Ne adj semmi zöldséget/gyümölcsöt csak ha már 3hónapos és akkor is fokozatosan kell bevezetni az étrendbe.


[link]

2012. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fú erről oldalakat tudnék írni neked, de megkímélem mindkettőnket, és olvasgass itt:

www.torpenyul.hu

2012. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már nyuszim, a tapasztalataimat írom le válaszként!


mennyi időnként takarítsam a ketrecét?


Én minden napkitakarítottam, de még így is büdös volt(de én így szerettem:)



hol helyezzem el?


Hát, vagy egy nagy ketrecben, vagy egy kifutóban, ha van udvarod, akkor érdemes neki építeni.



mennyi időnként vigyem ki az udvarra?


Amilyen gyakran csak tudod, de minden nap legalább egy fél órára!



MEKKORÁRA NŐ MEG? (cm, kg)


25-30 cm magas, az enyém kb. 3 kg volt, de akár a 5 is lehet egy törpenyúl, de a fajtától is függ!



adhatok-e neki zöldséget, gyümölcsöt? (most 2 hónapos)


Persze, mindenképpen! Nagy szüksége van rá, és szereti is! Ha kedveskedni akarsz neki, akkor adhatsz neki kevesebb tápot, és sok nyers zöldséget, gyümölcsöt, bár gyümölcsből én csak az almát, max szőlőt ajánlanám, de szereti még a körtét is. Ha tudsz szerezni, akkor adhatsz neki szénát is, mert azt is szereti, de csk egy kis marékkal!


Sok szerencsét a nyúltartáshoz, remélem segítettem :)

2012. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok! Bocsi, nem figyeltem h 2 hónapos, szval 3 hónapos koráig NE!
2012. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mármint NE adj neki nyers zöldséget, gyümölcsöt!
2012. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló .. írtad hogy ha tud szerezni szénát akkor azt is nem tudom hogy lehetezt máshogy érteni de ha nem erre gondoltál bocsi de szénánbak mindig kell lennie előtte az én nyuszim csak a fressnapfos fit + fun szénát eszi meg meg azt ami házi de azt túl porosnak találtam neki az én nyuszim 1,7 kg és ha össze van kuporodva akkor 30 kb centis de ha ki van nyúlva akkor 2szer ilyen hosszú :) én wc.re szoktattam azt 2naponta szoktam takarítani akkor kiszedem a ketrecből az elhullott szénát meg koszt és ha porszívózok a szobámba akkor szoktam a ketrecet is persze nem a kakit meg a nagyobb darabokat :) minél nagyobb ketrecbe tedd én panelba lakom így csak egy 100*50 ketrec fért be a szobámba e este kint szokott rohangálni vagy fetrengeni délután hiába van nyitva az ajtaja, max kijön körbenéz és visszamegy aludni :) ahogy mér elöttem írták az udvarra csak akkor vidd ki ha bevan oltva és be van fújva kullancs elleni szerrel és ne legyen szél mert könnyen megfázik :D remélem én is tudtam segíteni :)
2012. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem lógó fülű kos orrú törpenyúszkóóm van


ne tedd ki húzatnak a ketrecet szóval folyóson nem lehet inkább szoba vagy kint de mivel törpenyuszi inkább bent de kint is kibírja csak fokozatosan szoktasd hozzá


hát kiviheted mindennap az udvarra nem lesz baja sőőt anyi mozgás kell is neki


mivel nekem kos orrú lógós fülű törpenyuszim van ez 1kg 80 dkg -ra nő meg a cm-t meg nem tudom


3-4 hónapos koráig ajánlott várni a zöldség/gyümölcssel de már lehet folyamatosan hozzá szoktatni szóval 2 hetente pici répát/almát szerintem adhatsz neki


és pl.: almafa ág vagy valamilyen gyümölcs ág az jó lenne neki mert az rágcsálhatja koptathatja a fogát amivel szintén koptatja a fogát száraz kenyér de csak hetente adj mert elhízik


Szénát/Lucernát CSAKIS SZÁRAZON ADJ NEKI

és minden mást is csak szárazon lehet adni neki

mert felpuffad és elpusztul

2012. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont várd ki azt a három hónapot és csak akkor kezd fokozatosan szoktatni.

Száraz kenyeret sem szabad neki adni.

2012. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!