Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi és tengerimalac...

Törpenyuszi és tengerimalac összepározhat?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy törpenyulat, és van 2 lány tengerimalacom.Azt olvastam hogy lehet őket együtt tartani.Sok helyen olvastam hogy a bak nyuszi barátságosabb,(én pedig nagyon barátságos nyuszit szeretnék) de hogyha összetenném őket, akkor félek hogy összepároznak.Ivartalanítani ha egy mód van rá, nem szeretném. Tudna valaki tanácsot adni ez ügyben?? És mivel még sosem volt még törpenyulam ezért tudnátok valamit mondani a tartásával kapcsolatban?? Hogyan kell nevelni, mikor lehet először kivenni, mikortól lehet elkezdeni sétáltatni, stb. :D


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. máj. 9. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

A nyúl nem párzik a tengerimalaccal :D

Amúgy nem ajánlatos nyulat tengerimalaccal tartani,ne tedd őket össze.

2012. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Össze lehet őket rakni.DE!!! ahhoz rengeteget kell együtt lenniük, hogy ne bántsák egymást..tehát amikor kiengeded a tengerimalacokat futkározni akkor a nyuszit is ki kell hozzájuk engedni, hogy szokják egymást. De általában a tengerimalac nehezebben barátkozik meg a nyuszival. nekem anno tépte a ynuszi szőrét az első 2 hétben utána már nyüszögött a nyusziér és már fürdette!:) Barátnőmnek egy hím tengerimalac és egy hím hörcsög volt együtt :) semmi sem lehetetlen!
2012. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezzel az a probléma,hogy a nyuszi véletlenül is megrúghatja a malacot,ennek pedig komoly következményei is lehetnek.Én egy ketrecben biztos,hogy nem tartanám őket.Vagy nem tudom te hogy tervezed ezt.

Én miután hazahoztam betettem a ketrecbe el is bújt.Másnap kiengedtem.Kicsit félt,de aztán hozzám is odajött.Viszzatettem,órákkal később jöttem kiengedni meglátott és már ugrált össze-vissza.Annyi,hogy 20percenként érdemes visszatenni ás ráültetni a wc-re,hogy tanulja a szobatisztaságot.Másik,hogy tenyésztőtől vegyél.Két oltás kell neki,6hetesen egy,utána 4hét múlva ismétlő,addig a szabadba ne vidd.

2012. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne tedd őket egy ketrecbe. Először is óriási hely kell, mert ugyebár egy törpenyúlnak MINIMUM 100x50-es ketrec kell. Más tápot esznek, és nem biztos hogy jót tesz nekik, ha beleesznek a másikébe. A nyúl rúgás halálos is lehet a malacnak. A nyúl szürkületkor aktív, malac máskor (pontosan nem tudom mikor)... A látszatnál bonyolultabb a nyuszi tarts, nem annyi, hogy elédobod a tápot. Széna legyen előtte mindig, ehet amennyit akar, ez a legfontosabb. a www.torpenyul.hu -n nézelődj, regisztrálj, tégy fel kérdéseket! Ott olyanok válaszolnak, akik évek óta tartanak nyuszikat. Sok szerencsét a szőrmókhoz!
2012. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én a bak nyuszihoz szeretnék hozzászólni. Így van, ahogy írtad, általánosságban a bakok kedvesebbek és kisebbek is maradnak. De jobban járnál, ha előre úgy terveznéd, hogy ivartalanítani fogod őt. Mert ivarérés után jelölgetni fog és van a bak nyuszinak egy elég jellegzetes szaga. Úgy is mondhatnám, hogy nagyon büdös. :P
2012. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Én sem szeretném őket egybe tenni, csak anyukám ragaszkodik hozzá, de majd meggyőzöm. :)

És a másik hogy Nyíregyházán lakom, és itt nincs tenyésztő,ezért kénytelen vagyok kisállat kereskedésben venni a nyuszit.

De tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget! :))

2012. máj. 10. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is mindenhol azt olvastam hogy nem lehet öket együtt.Nálam volt pár napig a malacom mellett egy nyuszi és egész nap összebújva feküdtek!

Egy ismerősömnél pedig életvitelszerűen él egy törpenyúl meg egy fiúmalac.Lent van a földön a ketrec és mindig nyitva van az ajtaja oldalt.A nyuszi néha kiugrik,körbefutja a lakást majd visszamegy a helyére.A malac nem tud kijönne,de ő el is van addig amig a barátja kint ugrabugrál.

2012. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!