Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Össze fog szokni két, egymástó...

Össze fog szokni két, egymástól idegen dzsungáriai törpehöri?

Figyelt kérdés

kb 10 hónapja van(volt) nálam Mazsola és Tádé.

Mazsola mindig is dagibb volt, de Tádé az utóbbi napokban csak gubbasztott és aludt. Ma reggel holtan találtam.

Mazsola pedig szegénykém mindent feltúrt, csakhogy megtalálja.

Apa hozott neki dél körül egy másik hörit, mert ugya Mazsola már megszokta a társaságot, stb..

És mindig bántja az új barátját Picúrt, ezért kénytelen voltam elválasztani egy üveglappal a terráriumot.

Amikor van egy kis időm összeengedem őket felügyelet mellett, de Mazsola mindig "kötekszik" Picúrral.


Meg fogják szokni egymást?

Igaz, csak pár órája vannak együtt, de nem úgy néznek ki, mint akik haverkodni akarnak :S


2012. máj. 12. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

3 hónapos kortól már 2 idegen hörcsög nem fogják egymást megszokni, az lessz a vége, hogy az egyik (ebben az esetben mazsola) megfogja őlni amásikat!!!

Tapasztalat!!!!!

2012. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hörcsögöt egyedül kell tartani, mert úgy érzik jól magukat, és ezt most saját szemeddel is láthatod, hogy nem jönnek ki. Soha többé ne eressz össze két hörit még felügyelet mellett sem, ha nem akarsz egy újabb halott hörit látni!

TAPASZTALAT!

Az új hörinek vegyél egy új otthont és legyenek külön!

2012. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor kerítek Picúrnak egy másik terráriumot, és ő abban lessz.

2012. máj. 12. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb esetben két idegen hörcsög már nem fogja megszokni a másikat. Igaz, hogy Mazsola már megszokta a társaságot, de Picurral nem fog jól kijönni.

Amúgy a hörcsögök nem magányos állatok,én mindig is párban tartom őket, mert egyedül szegények nagyon unatkoznának. :)

2012. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen...nem jönnek egymással ki :(

Csak Mazsolát sajnálom, mert eddig a testvérével volt, összebújva aludtak, együtt ettek, együtt, egymás után ittak....

és Mazsola most egyedül maradt...:'(

Picúrnak pedig beszerzek egy másik terráriumot, és ő abban lessz.


És Mazsolával megpróbálok most mégtöbbet foglalkozni, hogy annyira ne érezze magát egyedül.

Csak szegénykém még "ideges" vagy izgatott, mert nem találja Tádét....

2012. máj. 13. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom Tádét :( Mostmár tényleg jobb, ha egyedül marad a Mazsolád, mert utólag összeszoktatni már nehéz. De azzal ezért nem értek egyet, hogy a hörik a magányt szeretik. Vannak köztük összeférhetetlen egyedek, ez tény. De az hogy néha verekednek egymással, ha együtt tartja őket az ember, az nem azt jelenti, hogy jobb nekik egyedül. Néha a futóegereim/deguim is ölik egymást napokig vagy hetekig utálják egymást, aztán újra béke van, pedig ők aztán társas állatok.
2012. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy fiatal lányt raktam egy idősebb hím mellé és semmi gond nem volt. Viszont az egyik hím hörcsim semmi más hörcsöt nem bír... Hörcsög függő a dolog. Bár nekem eddig fele fele arányban minden 2. hörcsim nem bírta az új hörcsögöt. Van egy amelyik egy idő után megszokta az új párját. :)
2013. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!