Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám eltüntetni az...

Mivel tudnám eltüntetni az összecsomósodott szőrt a tengerimalacomról?

Figyelt kérdés
Tengerimalackámnak a hátsó felén/a fenek körül/most vettem észre hogy a forgács összegubancolódott a szőrével,meg gondolom pisilt is,és ezért összeragadt.Remélem értitek mire gondolok..És a gond az hogy nem tudom mit csináljak vele.Szépen akarom ápolni a szőrét,hogy ne legyenek benne ilyen gubancok,de ezt a részt már levágni nem lehet mert nagyon közel van a bőréhez és félek hogy megvágom.Hosszúszőrű malackám van,most olvastam neten h őket jó ha fésüljük,de én még nem vettem hozzá fésűt,azzal nem tudom ki lehetne-e bogozni.Segítsetek!!!
2009. jún. 27. 09:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt olvastam h emberi fésűvel nekik nem szabad fésülni.Csak speckó direkt nekik kifejlesztettel.Talán állatorvoshoz vigyem,ő majd kigobozza?elég nagy területen van:(.Mostmár sajnálom h nem vettem neki fésűt,még nem volt malacom,nem tudtam h ez lesz belőle:(Segítsetek!!!
2009. jún. 27. 09:24
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nagyon összeállt, akkor csak az állatkozmetikus tudja lenyírni géppel.És tanáccsal is ellát.Ha nem nagy terület megpróbálhatod ollóval is.Hülyén fog kinézni egy darabig de hamar kinő a szőre.
2009. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Csak az a baj h sztem itt nincs állatkozmetikus:(Mindegy,majd veszek fésűt,és megpróbálom azzal,meg ollóval,csak sajnálom szegényt,nem fog nagyon sírni?:(
2009. jún. 27. 10:17
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Hagyj ki egy etetést, hogy éhes legyen. Tedd fel az asztalra, hogy jól hozzáférj és rakd elé a kaját.Simogatás közben, óvatosan emeld meg a szőrt és egy éles kis ollóval, nyírj a szőr alá.Ne fésűt vegyél, hanem szőrkefét.Azt lehet csinálni, hogy a nyírás előtt egy két napig így eteted, hogy szokja meg a helyzetet és ne féljen.Jó fodrászkodást.SN
2009. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Secu ***** válasza:
Én fésűvel szoktam,de nem speckóval,csupán babafésűvel..Tudod,amivel a csecsemők puha haját szokták fésülni.Nagyon puha a sörtéje,és a malackám is szereti,ha azzal fésülgetem.
2009. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,tegnap délután apummal kisollóval levágtuk és nem is látszik h ott nincs oan sok szőre:)Majd visszanő..:)
2009. jún. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!