Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyedül tartott hím görényt...

Egyedül tartott hím görényt muszáj vagy inkább csak ajánlatos ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy van-e bármiféle egészségügyi (illetve pszichés?) kockázata annak, ha hím görényt nem ivartalanítunk? Tenyésztés/szaporítás nincs tervben, nem is lesz; nem "jár össze" más görényekkel, úgyhogy esélye sincs rá, és szobában van tartva, gondosan ügyelünk rá, nehogy bármerre is el tudjon szökni (kijárás csak pórázon!). Mióta ivarérett lett, észrevettem, hogy az egyik plüssjátékával próbál intim kapcsolatot létesíteni. Még nincs 1 éves, és mostanában kéne megejteni az ivartalanítást, de köztem és a párom, illetve a családja között (együtt élünk) némi nézeteltérés alakult ki: műtét versus hormonos kezelés versus "maradjon így".

A neten inkább a nőstények ivartalanításáról, vagyis annak elmaradásának következményeiről találtam információkat, a hímekéről elég keveset. Örülnék neki, ha tapasztalt görénytartó-tenyésztő, állatorvos, egyéb állat egészségügyi szakember/tanuló/ segíteni tudna.



2012. máj. 21. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A hímeket nem muszáj ivartalaníttatni,de 10 hónapos kor után már nyugodtan lehet,Hááát,figyelj,ha bírjátok a szagot akkor nem kell ivartalaníttatni,az egyetlen gond ami a későbbiekben lehet az esetleg a hererák,de annak is kevés az esélye,de mégis megvan,egy ivartalannál meg ez nem fordulhat elő,mert nincsenek meg a golyszlijai.De egy ivartalannál is lehetnek gondok,a mellékvese megnagyobbodása,de azt könnyű kezelni,csak egy hormon implantátumra van szükség és már jobban is van:)

Igazából ez a ti döntésetek,ha nem akarjátok ivartalaníttatni akkor nem kell,de a szagot viselni kell,ami elég intenzív tud lenni:)

2012. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szaggal nincs gond. :) Az igazából rajtunk múlik, ha rendesen takarítunk és szellőztetünk, akkor nincs vele gond. Az implantátumról meg olvastam már. :) Köszi a választ! :)
2012. máj. 21. 23:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Hererák, és mindent megjelöl, ami szerintem zavaró.
2012. máj. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hormonkezelés nem jó,mert esetenként (kockáztatni felesleges) mellékvese megnagyobbodást,vagy más bajt okozhat :/ :)))
2012. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mellékvese megnagyobbodást a korai ivartalanítás okozhat(10 hónapnál fiatalabb egyedek),a hormonoztatás nem,esetleg nagyon ritkán előfordulhat,de az se nagyon valószínű.

A szaggal az a gond h hiába szellőztetsz valamennyire a szag mégis megmarad,elkezd majd jelölgetni,ami elég büdi,plusz a pisije is az,az egész házat beveheti a szag:SDe ha bírjátok hajrá!:)Én se szeretném ivartalaníttatni a hímemet,remélem nem is kell:)Amúgy első voltam.

2012. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a vadászgörényeket, de az az átható kanszag... Én sehogy se bírnám elviselni. Nekem két ivartalanított nőstényem van, kint az udvaron, ha rossz idő van, akkor bent játszunk, de általában kint szoktak lenni télen-nyáron...
2012. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A jelölgetést már elkezdte, de én nem érzem, hogy lenne szag. Valószínűleg azért, mert együtt élünk vele, de ha megyek szüleimhez, megjegyzik, hogy görényszagom van. :D
2012. máj. 23. 23:47
 8/10 anonim válasza:

Nekem eddig két fiú görim volt/van eddig. A régebbi nem volt ivartalanítva, a mostani van.

A nem ivartalanított fiúm valóban mindenhová odahúzta a csíkot. Lányokkal lakott együtt, és amikor a lányokat ivartalaníttattuk, akkor agresszív lett a párzási időszakban.

A jelenlegi ivartalanított fiúcskánk igen jámbor és szaga sincs nagyon.

2012. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
- eddig :)
2012. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Erősen ajánlott. Egyrészt nyilván nem tesz túl jót neki az, hogy folyamatosan azt üvölti a fejében a hormonrendszere hogy NŐŐŐŐŐŐT NŐŐŐŐŐŐŐT, másrészt pedig sokkal kevésbé lesz büdös. Két görim van, most már mindkettő ivartalan, és az ivaros hímszag tényleg borzasztó átható. Ráadásul mindent jelölgetni fog, így hamarosan minden számára elérhető bútor/ruha/stb sárgás folyadékkal lesz tele... Ha nem akarod pároztatni, akkor teljesen fölösleges ivarosan hagyni, mert hosszútávon egészségügyileg is jobb lesz neki.
2012. júl. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!