Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig tart (kb) a nyuszitokná...

Meddig tart (kb) a nyuszitoknál a vedlés?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 12:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hát az tény,hogy nekem sok időm van rá.

Fősulis vagyok,össze-vissza vannak/voltak óráim.Hétköznap legalább 6órát kint volt,ha meg itthon vagyok akkor ugye egész nap.De az órarendem jó volt,sokat voltam itthon.:D Most meg,hogy jön a szünet egész nap lesz rá időm.:)

Jövőre már suli mellett dolgozok majd,akkor nem tudom,hogy lesz.

Lényeg,hogy jó helyre került a tiéd.:)

2012. jún. 3. 19:57
 12/20 anonim válasza:
100%
Akkor miért vállalsz állatot ha utána kidobod? A gyerek hányik, büdöset kakál, bepisil, rendetlenséget hagy mégsem ajándékozzák el. bár némely ember igen. Szégyenteljes!!!!!
2012. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Azért már ne hasonlítsunk már össze egy kisbabát egy nyuszival! Nálunk tavaly szept. óta családtag egy kis nyuszika. A gyerekek hozták haza egy rendezvényről, hogy ingyen kapták. Rendezvénynek vége, néni sehol, este 7 óra, nyuszi egy dobozban, szennyeskosárból meg hát kiugrik. :) Irány a pláza, ketrec, meg a többi. Kb egy hétig ültem éjszaka a számítógép előtt, és tanulmányoztam a nyuszitartás fortélyait. Hát, mi ennyire gondoltuk meg előtte a nyuszit. :) Én dolgozom, gyerekek suliban. Reggelente kb fél órával korábban kell kelnem, mint nyuszi előtt, este kaja, seprés, porszívózás, ez a nyuszi óta minden napos program :P. Amikor itthon vagyunk, még éjszaka is, a nyuszi szabadon van, de napközben be van zárva, igaz mi házilag csináltunk három ketrec elemet, amit hozzá fogatok a nyusziketrechez minden reggel, délután meg szétkapjuk, de így van még neki plusz jó másfél négyzetméternyi kifutója. Az össze és szétszerelés kb 5-5 perc. A fogait minden hónapban vágatni kell, van, hogy előbb is, mert sajnos túlnő neki (ez áll. keverék nyusziknál sajna gyakori, hát mi ezt is kifogtuk), ja és anyagilag sem túl olcsó dolog a nyuszika tartása. Én nem adnám semmiért, úgy megszerettük, de lehet, hogyha valaki ezt így előtte elmeséli, hogy mivel jár egy nyuszitartás, hát lehet, hogy nem vállaltam volna be. És ha jobb helyet talált neki, mint ahogy nála volt, akkor meg a nyuszinak is jobb. Viszont, ha valaki tartja egy darabig, bármilyen állatát, és csak ráun pár hónap, év után, és csak úgy kidobja, elaltattatja, menhelyre dobja, na azt én is elítélem, de nagyon!
2012. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ígérem, megjavulok... :)
2012. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
76%
nem értek egyet. van gyerekem van több állatom lakásban. rentgeteget takarítok, de ha az ember szeret valakit, valamit egyszerűen nem adja fel, nem adja csak tovább ennyi. nem kell a könnyebb utat választani. nem vagyok ennek a híve.
2012. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Most örülök csak igazán, hogy a három gyereket végül nem ajándékoztuk el. Mit kapnék én itt most... ;)
2012. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát, pedig ez tényleg elgondolkodtató!! :) Azért egy nyuszival még sincs annyi gond, mint három gyerekkel, meg egy férjjel! :D :D :D :D :D
2012. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
No, de visszatérve: ami a vedlést illeti, még mindig felbukkan a nyusziszőr itt-ott, szőnyegen, bútoron, plüssjátékon... Elképesztő, hogy mennyi szőrt hullajtott!
2012. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Itt is mindent elborít a szőr.Most úgy néz ki a nyulam,mintha szoknyája lenne.Remélem nem fog már nagyon sokáig tartani ez a durva vedlés.:)
2012. jún. 6. 12:10
 20/20 Mucimókus válasza:
100%

A válasz: FURMINATOR!!!


3500-ért már be lehet szerezni, gyönyörűen kiszedi a kihullot szőrt, ami még bele van ragadva a bundájába, és emiatt hullajtja folyamatosan.


Kb fél óra fésülés, a nyuszid feleakkora lesz, a szőrhullással pedig kb 1 hétig nem lesz semmi gondod, ha mégis, akkor újra átfésülöd a furminatorral :) Nagyon jó, mi ezt használjuk, és tényleg egy csoda, az első fésülésnél annyi szőrt sikerült kiszedni, hogy akkora volt a kiszedett szőrkupac, mint maga a nyúl.


Egyébként, aki naponta takarítja, ő nem ért hozzá.


Szobatisztaságra kell tanítani, alomnak pedig fapelletet használni. A legjobb szagtalanító, és nagyon jól magában tartja a pisit, kb 4-5 naponta elég takarítani, akkor is csak annyi, hogy kiborítom az alomtálból a régi pelletet, bele 3 maréknyi új, és kész is. 5 percnyi idő sincs.


Egyébként meg egy nyuszi, akit megnevelnek nem rág, mert elég csak rászólnod, már tudja, hogy azt nem szabad...


Én 8 órát dolgozom, párom van, hogy 10-12-őt, reggel-este kiengedem a nyuszinkat, akkor szabadon futkározhat, megszeretgetem, semmi pénzért nem válnék meg tőle.


De persze mindenkinek arra van ideje, amire szakít...

2012. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!