Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degu tartható szabadban?

A degu tartható szabadban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy értem a kertben elkerítve. Mert a tengeri cocijaimnak van egy 25m2es kinti területük.


Mielőtt bárki mondaná, hogy de kiszöknek, én mondom nem fognak, mert 2 méterre a föld alatt beton van és abból vaskerítés jön fölfele úgy kb fél méterig, onnan meg sima fa kerítés.


Na szóval ők így hárman nagyon jól elvannak már pár éve. Aztán valamikor a héten jön egy mentett degu.


Nem volt még ilyen állatkám, bírják ezek a szabadban? És össze tudom őt szoktatni a cocikkal? Mert van egy hasonló karámocska ahol a görényem lakott.


De úgy tudom társas lények, és nem akarom, hogy annyi megpróbáltatás után meghaljon.


Másik degut meg nem szeretnék melle, amíg ki nem ismerem a szokásikat. De a cocikkal szerintem kijönnének...


2012. máj. 31. 12:00
 1/6 Platypus ***** válasza:
A Gellérthegyen él egy elvadult degupopuláció. Idén még nem jártam arra, de az utóbbi pár enyhe telet simán átvészelték egy nagy tujában. Pont ebben rejlik a faj veszélye, potenciális jövevény, ami akár gondot is okozhat a mi élővilágunknak. Ha nagyon biztos vagy benne, hogy nem tud megszökni, megpróbálhatod a dolgot, megfelelő búvóhelyekkel és elég sűrű ráccsal(a degu pár centis rácsközön simán kifér). A malacoknál sokkal gyorsabb állat, és a jó minőségű malactáp nem veszélyes a degunak, ha beleeszik. A degu táplálkozásáról azt kell tudni, hogy eredendően cukorbetegek, így magas cukortartalmú dolgokat nem kaphatnak, mint például mazsolát.
2012. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt jó tudni, hogy ilyen strapa állat. Egy ideig külön lesz, aztán majd fokozatosan szoktatom a cocákhoz.


Kimászni meg nem fog tudni, hacsak nem tud fél méternél nagyobbat ugrani, mert a talajtól/ból vasgyűrű magasodik.


Egy ideig biztosan egyedül hagyom, majd fokozatosan beszoktatom a cocákhoz és remélem a legjobbakat :)

2012. máj. 31. 12:51
 3/6 anonim ***** válasza:
A degu fél métert erőlködés nélkül is ugrik :(
2012. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Gellérthegyre pár éve kidobtak 30-50 szelíd degut. Azokat láthattad.

Kb. 30-at összeszedtünk és gazdisítottunk, a többi elpusztult 1 hónapon belül. (A ragadozók, az élősködők, a hímek harca a fedezésért, és végül a nyári vihar, ami kiöntötte az odújukat...)

Pár éve volt egy család, amelyből páran túlléltek 1-1 telet. De az nem a kikerült eredeti deguk voltak, hanem a szaporulat.


A deguk a csincsillák rokonai, nem a tengerimalacoké.

Kisebb a testtömegük, és sokkal érzékenyebbek a hőingadozásra, a huzatra, a hidegre, és a melegre.

15 fok alatt megfáznak, 30 fok fölött hőgutát kapnak.

Ha a kertedben biztosítani tudod ezt a hőmérsékletet, akkor oké. Ha szokott ennél melegebb, és hidegebb lenni, akkor nyulat mentsél, mert az bírja a hazai klímát.


A deguk naphosszat macerálják, simogatják, puszilgatják egymást, és egymás hegyén-hátán alszanak. (Hidegben fűtik egymást.) A tengerészeket irtó gyorsan ki fogja készíteni a degu! :D (Mintha egy lelkes csimpánz lenne a hálószobádban... :P) Egyébként volt már akinek sikerült összeszoktatnia degut, malaccal, de nálad nem fog addig élni a jószág. Az első kánikula elviszi, vagy az első éjszakai lehülés, amikor is nincs kihez bújnia.

A degunak degucsapatban a helye, és lakásban. Ő már egzotikus állatnak számít. Küldök privát üzenetet.

2012. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nem hinném, hogy egy degu rosszabb lenne mint a kutyusom, aki alló nap nyalógatja a cocákat, felguritja őket stb... lassan kutyának hiszik magukat.


Persze, hogy tudom biztosítani az árnyékot, a jó időt. A malacok és a másik karám is úgy van kialakítva, hogy át tudnak menni egy "fészerbe" ahol nincs huzat, nincs meleg.


A karámból pici alagút vezet át, hogy ne szökjön a meleg.

Abban a "fészerben" meg vannak házikók, játékok enni inni való, szalma, forgács szal luxus :)


Ha meg vihar van, vagy nagy eső, netán gatya rohasztó kánikula, hó és fagy, akkor mindenki be van szállítva a házba.


Meglátom a bojtos farkú hogy viseli, aztán ha nem tetszik neki akkor bejön.


Igazából én nem akartam őt, de nem volt szívem a "barátoméknál" hagyni, ahol egy rácsos aljú ketrecben élt, amiben megfordulni alig volt helye.


Enni inni akkor kapott ha már nagyon hisztizett, takarítva meg egy év alatt szerintem alig volt.


És a drága barátom öccse meg addig húzgálta, míg elhagyta a farkinca bojtját, továbba majdnem felgyújtották...


Én a helyében nagyon örülnék a térnek :)


Örülnék ha jól érezné magát kint a többiekkel, mert emberrel nagyon bújos.

De van szoba ketrec is ha mégsem jönne össze.

2012. máj. 31. 14:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze a kuty nem mindig van bent náluk, de furcsa szerelemben vannak, ha meglátják az ebet libasorban követik és magyaráznak neki...:D
2012. máj. 31. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!