Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut állatkereskedésből vagy...

Degut állatkereskedésből vagy tenyésztőtől/magánszemélytől jobb venni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb mindegy. Én talán magánszemélytől vennék, aki kiskoruktól sokat foglalkozik velük és láthatóan ért hozzájuk. De amúgy az én deguim mind kereskedésből voltak, kicsinek lettek elhozva és teljesen szelídek voltak. Nem túl problémás kisállatok. Egyedül a beltenyésztettség lehet gond.

Amúgy attól is függ, milyen kereskedés van nálatok. Mert ha ért hozzá az eladó, akkor lehet ő jobban meg tudja mondani, milyen neműek a kicsik. A magánszemélyeknek néha lövésük sincs semmiről, csak úgy tartanak belőle egy párt, ami folyamatosan szaporodik. Mert ugye ők többen érzik jól magukat. De ha nem akarsz folyamatos szaporulatot egyneműeket kell tartani.

Náluk a nemeket az alapján lehet megállapítani, hogy milyen távol van egymástól a 2 nyílásuk. Ehhez meg látni kell egy párat, hogy legyen összehasonlítási alapod. Szóval előfordulhat hogy egy magánszemély éppen annyira ért hozzá, mint te, akinek nincs.

De azért nem kell rágörcsölni náluk a tenyésztőre sem, mint pl nyuszinál, ahol ha nem fajtatiszta, gondok lehetnek. Degunál nincsenek fajták, csak 2 színváltozat van. Szóval mindegy, csak fiatalok legyenek.

2012. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antispecista ***** válasza:
51%

Szia!

Semelyiktol. Egy allat nem egy targy amit venni kene. Macskat es kutyat orokbe kell fogadni, a tobbit meg hagyni a termeszetben ahova szabadon szuletnek es nem rabositani egy eletre. Engedd meg, hogy a figyelmedbe ajanljam ezt a filmet: [link] Joaquin Phoenix narraciojaval es Moby zenejevel. Elgondolkodtat a fajista tarsadalmon amelyben elunk...

2012. máj. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha te magad nem úgy születtél, hogy értesz a degukhoz, akkor mindenképp olyan helyről vedd, ahol értenek hozzá, és átadják az alapvető infókat is.


Biztosan van olyan kereskedés még, ahol szeretik az állatokat, és értenek is hozzájuk, de akiket én ajánlani tudtam volna, azok vagy tönkre mentek, vagy már nem foglalkoznak élő állattal.

Tenyésztőt szerencsére még bőven tudnék ajánlani, de az igazán jó minőségű, származási lappal rendelkező, kedves, jól nevelt állatokat az internet korában gyakran már pár naposan előjegyzik, ezek egyre ritkábban kerülnek kereskedésbe. Aki nagy szeretettel nevelget egy kisállatot, szeret meggyőződni arról, hogy az új gazdája is hasonlóan fogja szeretni, és szívesen átadja azokat az infókat, amik ahhoz kellenek, hogy tévedésből se bántsad őket.

2012. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!