Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek szabad-e ideiglenes...

Hörcsögnek szabad-e ideiglenesen tengeri malac tápot adni? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 16:28
 1/7 Platypus ***** válasza:
Pár napig nem lesz tőle baja, de hosszú távon nem kaphatja. A jobb tengerimalac tápokban C-vitamin van, ami egy hörcsögnek fölösleges, és túl nagy mennyiségben nem tesz jót. A malactápnak magas rosttartalmú alkotórészei is vannak(lucernakarika...stb), amit a hörcsög valószínűleg ott fog hagyni. Ez ártani nem árt, de a hörcsögök nem szeretik. Fehérje viszont nincs benne elég, a hörcsög igénye nagyobb.
2012. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen minden további nélkül. Az igazán nagy különbség, hogy a malactápban (és magkeverékben) nincs (csak minimális) kukorica és napraforgó. Azzal keverheted a tengerimalac tápot (keveréket) a hörcsögnek.
2012. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg otthon nyuszi,degu és tengeri malac táp van. Hörcsögöt pedig valószínű hogy holnap veszek de tápot csak jövőhéten tudok venni neki. Hörcsögnek mennyiszer kell adni tápot 1 héten belül? Úgy tudom elég neki 1 héten 1x tápot adni mert elássák a forgácsba,de emellett akár naponta gyümölcsöt kell neki adni avagy pl. répát.
2012. máj. 31. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz venni neki normális hörcsög magot?

Én nem adnék neki mást, valahogy mindenképp vennék hörcsögnek való magkeveréket!

Én minden nap szoktam adni nekik a friss gyümölcs és zöldség mellé. Megnézem mennyi fogyott a magból és az alapján annyit adok nekik, amennyit jónak látok. Ha kevés fogyott kevesebbet, ha sok fogyott, akkor meg többet.

2012. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akartam írni,de ha már így adódott,rendben.. Azért mert csak jövőhét keddjén tudok venni tápot neki. Saját pénzemből veszem és ezért.. Tudom ennyi erővel a hörcsögöt is megvehetném kedden mikor a tápot de biztos ami biztos,őt holnap veszem meg nagy valószínűséggel. 4 napról van csak szó szerintem ennyitől nem lesz baja.
2012. máj. 31. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi baja se lesz, de adj melle sok zoldseget, de ha van sima magkevereked otthon, akkor inkabb azt kapjon
2012. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jún. 1. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!