Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen okosak a patkányok?

Milyen okosak a patkányok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy képesek összetett gondolkodásra, mint az emberek, és van környezettudatuk, de van e öntudatuk?

Szóval felismerik e saját tükörképüket?



2012. máj. 31. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Nálad biztosan okosabbak, ennyit már tudunk.
2012. jún. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 emir72 ***** válasza:
55%

Tégy elé tükröt, mókás lesz!

El fog telni némi idő (napok, esetleg hetek), mire rájön, hogy magát látja. Ettől még nincs én-tudatuk.

2012. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
90%
Valaminek a nemlétezését tudományosan nem lehet bizonyítani. Ha egy állat nem ismeri fel magát a tükörben, az nem jelenti azt, hogy nincs öntudata, hanem hogy a vizuális gondolkozása nem olyan fejlett, hogy azonosítsa a tükörképet önmagával. Hogy ezen túl van-e öntudata, azt egyelőre nem vagyunk képesek megvizsgálni, ilyen szinten még nem látunk bele az állatok agyába. Amennyire én tudom, a patkányoknál még nem sikerült bizonyítani az öntudat jelenlétét, de ez nem jelenti azt, hogy nincs nekik. Ezen kívül meglepően magas intelligenciával rendelkeznek, és a szociális viselkedésük is nagyon fejlett. Például "önzetlenségre" bizonyítottan képesek. Egy kísérletben két készülék kezelésére tanították meg a patkányokat. Az egyikkel kiszabadították a bezárt társukat, a másikkal hozzájuthattak az elzárt élelemhez. A patkányok hetvenvalahány százaléka előbb a társat szabadította ki, pedig így le kellett mondaniuk a jutalom egy részéről. Ha környezettudat alatt azt érted, hogy a patkány agyában megvan a környezet modellje, képes az agyában megjeleníteni a környezetét, ez neurológiai vizsgálatokkal bizonyított tény.
2012. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fuzzi ***** válasza:
90%
Szia! A patkányok okosak nagyon is. Megtudod tanítani őket hogy oda jöjjenek a nevükre és hogy egy külön helyre piszkítsanak. Hogy a tükörképüket felismerik -e nem tudom. Szerintem nem de próbáld meg. Tehát igen a patkányok okosak!
2012. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettőnek köszönöm az értelmes választ. :)
2012. jún. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!