Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség kéne sűrgősen! Fél...

Segítség kéne sűrgősen! Fél éves tengerimalackámnak már többször letört a foga, és nem tud rendesen enni, félek, hogy nem fog tudni enni és le fog soványodni. Gondoltam arra, hogy valamilyen fogerősítőt veszek. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
hát elöszöris hogy életben maradjon adj neki zöld eleséget saláta ,alma stb... amit meg tud rágni és beszélj egy állat patikussal mert lehet hogy itt kapsz jo tippeket de azért nem hinném hogy gyógyszerügyben meglehetne fogadni bárki tanácsát ,én legalábbis nem merném mert ha rossz a tipp ugrott szegény malac élete .Gondold át én elmennék egy állat patikába ott többet megtudhatsz. Üdv:kecsa
2009. júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fogtörés

Ha az egyik vagy másik metszőfogból (az elöl elhelyezkedő fogak egyikéből) egy darab letörik, néhány nap alatt visszanő, nem okoz kellemetlenséget a tengerimalacnak. Kísérjük figyelemmel a kérdéses fog növekedését, míg vissza nem nyeri eredeti hosszát. Ha emiatt nem tud megfelelően táplálkozni, a táplálékot apróbb darabokra vágva adjuk neki, szükség esetén átmenetileg pépes ételt is készíthetünk, arra törekedve, hogy minél hamarabb visszatérjünk a hagyományos étrendre. Orvoshoz akkor forduljunk, ha a törött fog felülete csipkézett (esetleg szúrós sarka van), a szemben levő metszőfog ferde, a tengerimalac étvágytalan, nem rág megfelelően, gyulladást vagy fertőzést észlelünk. A C-vitamin hiánya jelentősen rontja az egészséges fogak kialakulását, fejlődését, ezért a tengerimalac étrendje legyen C-vitaminban gazdag.

2009. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mivel rágcsáló a fogai fojton nőnek tehát talán nem lessz baj ha fojton letörik meny állatorvoshozüdv:kecsa;)
2009. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez volt a fiú malackával,mindig letörött a foga egyszer az egyik máskor a másik,elmentünk állatorvoshoz,az kihúzta neki mind a kettőt,az egyik magától kijött ah hozzáért a doki...csíkokra vágott zöldségekkel etettem,darabonként(mert hát egyedül nem tudta bekapni sem)egy hét alatt rendbejöttek a fogai...semmi baja nem volt, megvártuk h mindkét fog egyszerre nőjön ki így nem csak az egyiken volt a terhelés!széna legyen előtte mindig,azzal koptat!
2009. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Egyenlőre még szerencsére nincs nagy baj,eszik,csak nem tudja rendesen lerágni pl. az uborkából egy darabot,hanem csak tépkedi.
2009. júl. 1. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi nincs gond! Ez még semmi! Nálunk a napraforgómagot nem tudta elrágni! Észrevettem kb 1-2 órára rá hogy túlságosan nagy a csönd kivettem 'hát ennek meg mi a baja"?

Erre ott volt a ráhúzva a fogaira a mag XD leszedtem és egyből jobban lett!


Nyugi visszanő a foga! Addig nincs baj amíg eszik :D:D

2009. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!