Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szib. Csík. Mókus Magösszeállí...

Szib. Csík. Mókus Magösszeállítás?

Figyelt kérdés

Nemsokára jön a kis mókusom és minden internetes oldalt áttanulmányozok de eddig sehol nem találtam olyan részt ahol leírná milyen magokat eszik meg mit érdemes megvenni.!

Tapasztaltak és hozzáértők írjanak csak előre is köszönöm !



2012. jún. 2. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, én ezeket találtam:

Wikipédia:


"A szibériai csíkos mókus rendkívül változatos kosztot igényel. Az alapot egy jó minőségű magkeverék szolgáltatja, fontos azonban megfelelő mennyiségű gyümölcsöt és zöldséget adni neki. Különösen a bogyótermésűeket szereti, például a málnát, a szamócát és a szedret. Szívesen fogyasztja a makkot, a diót és a toboz termését. Állati fehérjeként tücsköt adhatunk neki, ezeket a legtöbb állatkereskedésben könnyű beszerezni. Szeretik még a háztartási kekszet, a sajtot és a főtt tojást is."


Angol nyelvű oldalakon ( [link] azt találtam, hogy a mókusok nem tudják megemészteni a cellulózt, ezért olyan ennivalót kell nekik adni, ami proteinben, szénhidrátban és zsírban gazdag.


Elsősorban magokkal, tobozzal, gyümölcsökkel táplálkoznak, de szükség esetén akár rovarokat, tojást, és kisebb rágcsálókat is megesznek.


Itt ( [link] azt írja, hogy a mókus eszik:


-kukoricát: élvezik például a magokat leszedegetni a kukoricacsőről

-magokat: ez lehet napraforgó, tökmag

-dió, mogyoró (ezeket imádják :))

-gyümölcs: csemegének kiváló


Itt is olvashatsz az etetésről (ez magyar):

[link]


Itt találtam egy tápot, amit adhatsz neki:

[link]


Szerintem a mókusok gyomra nem olyan érzékeny, adhatsz nekik mindent, ha naponta mozoghat, akkor elhízni sem fog. Max. ha látod, hogy pocakosodik, akkor csökkentsd a táp mennyiségét.


Akár te is készíthetsz neki eleséget, ha akarsz. :)

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössz.....
2012. jún. 6. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtam segíteni? :)
2012. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen köszi :)
2012. aug. 3. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!