Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mókus tartók! (Cukormókus? )

Mókus tartók! (Cukormókus? )

Figyelt kérdés

még nincs teljesen eldöntve, de nagy esély van arra, hogy a család cukormókusokkal fog bővülni. Olvastam róluk, tisztában vagyok azzal hogy nagy hely kell nekik, minden napi futtatással, éjszakai állat + hogy mit eszik.Volt egy csíkos mókusom aki 7 évig élt velünk, ami nagy szó mert az átlag életkor 5 év :) . Azt tudom, hogy minimum 2 cukormókust kell tartani, mert magányában elpusztul, de arra sehol sem találtam választ, hogy muszáj-e hogy 1 fiú és 1 lány legyen, vagy lehetnek ugyanolyan neműek...meg arra sem, hogy (mivel ők is mókusok) van-e téli "megőrülés"? a csíkos mókus októbertől februárig teljesen megőrült, és vadállat lett (mivel védelmezi a télire elrakott kajáját) szóval hogy a cukormókusokkal van-e ilyen macera?


Összefoglalva:

1.Muszáj (ha csak kettő cukormókust tartunk) különböző neműnek lenniük, vagy lehet fiú-fiú vagy lány-lány?

2.Alszanak téliálmot, esetleg ugyanúgy megőrülnek pár hónapra mint a csíkos mókusok?


Előre is köszönöm a válaszokat ! :)



2012. ápr. 21. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Úgy tudom lehet 2 lány is együtt, vagy 2 ivartalanított hím.
2012. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, csak egy kérdésre válaszoltam. :P

Nem igazán mókusok. Az oposszumfélék közé tartoznak. Náluk más rendszerben van a szaporodási időszak, mint a csíkos mókusoknál. Fogságban az év minden szakában szaporodnak, évente 3-4 alkalommal is akár. Szóval nem úgy hogy télen téli álom, aztán tavasszal szaporodási időszak. Nincs ilyen megőrülési időszakuk.

2012. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ohh köszi, nagy segítség volt :D (ment a like)
2012. ápr. 21. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha kialakul egy csapat, akkor ahhoz nagyon nehéz hozzászoktatni egy új jövevényt. Úgyhogy jól gondold át, milyen neműeket választasz. Mert később már rizikós betenni 2 nőstény mellé egy hímet, mert lehet, nem fogadják el és ha nem veszed észre időben meg is ölhetik. (Ugyanígy hím nőstény mellé még egy nőstényt pl.) Nem szokás szétszedni a csapatokat így ők mindenhol folyamatosan szaporodnak.
2012. ápr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Azért én is leírom:

1. : lehet 2 fiú,vagy 2 lány együtt

mindegy hogy milyen neműek,csak min. 2 legyen együtt

2. : nem nem alszanak téli álmot,semmi nem lesz velük télen

És csak úgy mondom ,hogy egy cukormókus 15 évig él(általában 10-11) szóval kicsit jobban meggondolandó...

CSsak azért mondom,mert én már sokszor tartottam cukormókust,most éppen is ,és tenyésztő vagyok,szóval ha valamilyen kérdésed van nyugottan tedd fel :)!

2012. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

És még annyi,hogy bármikor szaporodhatnak az évben,de általában augusztusban van az igazi párzási időszak,

nekem álltalában ilyenkor (2hónappal előtte vagy utánna is előfordul)szaporodnak...

2012. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!Én is szeretnék ilyen mókust tartani.Kitől tudnék venni?

Köszi a választ!

2019. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!