Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vehetek még a tengerimalacnak...

Vehetek még a tengerimalacnak társat? Vagy már túl késő? :S

Figyelt kérdés

Áprilisban vettünk egy tengerimalacot, most kb öt hónapos. Tudom, hogy tengerimalacot csak úgy lehet venni, ha van mellette egy másik is. A vételkor sajnos bevettem a kisállatkereskedők dumáját, hogy "elvan ő egyedül is, de sokat kell vele foglalkozni". És sajnos rájöttem, hogy ez nem így megy. Szegény kis malacom nagyon unatkozik, ma már csak úgy nézett maga elé és kocogtatta a fogát(!) talán ez is az unalom jele? Ő fiú, és azért elég eleven, bár egyedül van, ezért félős is. Nem lenne késő venni mellé egy másik fiút? Lányt nem szeretnék, mert nem szeretnék kicsiket, és az ivartalanítás sem olcsó, főleg, hogy még más háziállatról is kell gondoskodni. Tehát marad az, hogy egy fiút veszek. Úgy tudom, hogy ilyenkor mindig fiatalabbat kell venni, mint a meglévő tengerimalac. És azt is tudom, hogy előfordulnak veszekedések, verekedések, ez nomrális, de a malacom nem lesz agresszív az új malaccal? Nem lesz számára idegen egy másik állat társasága?

Légyszíves ne írjatok olyanokat, hogy felelőtlen gazda vagyok, rájöttem már a hibámra, és igyekszem jóvá tenni!



2012. jún. 5. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem késtél le semmiről, nyugodtan nézzél mellé egy másik fiút! Minél fiatalabbat, hogy legyen köztük egy jó pár hónap!

Marakodnak majd egy kicsit, eldöntik ki a főnök (valószínű a mostani, hiszen ő lesz a nagyobb)!

Az összeszoktatásnál kell vigyázni, ne tedd be a kicsit a nagy mellé! A ketrecen kívül a szobában, semleges terepen kell, hogy megbarátkozzanak!

Ha ez megtörtént, akkor úgy takarítsd ki a ketrecet (alomcsere, ecetes víz, mosd el a tálat is!, stb.), hogy a nagyobbiknak se tűnjön saját területnek, aztán mehetnek be a malik!

Ha nehezen barátkoznak, akkor válaszd két részre a ketrecet valami ráccsal, hogy érezzék egymást, de a nagy ne tudja bántani a kicsit!

Apránként úgyis összeszoknak és megbeszélik a dolgokat egymással!

2012. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem irok olyat amit nem kertel a kerdesedben de valaszolnek azert ne legyen sokkal fiatalabb a fiu mert mivel egyfojtaban verekednek mindig a kicsi marad alol en jartam igy nyullal addig parolta a kicsit a nagy mert kanos volt es ez az egymas kozttti fiu fiuval nalad is igy lessz szoval addig parolta a kicsit (nem volt kisnyul csak kicsi fajta)mig a kormevel a husat is kitepte es ez meg belehalt elobb utobb nalad is lessz ilyen nagy veri a kicsit dolgot sokan nem is ajanljak a fiut fiuval csak lanyt lannyal es fiu lannyal megint gaz mert sok utod lessz de csak az elejen aztan megszokjak es mar nem lessz annyi kicsi ha fiuval rakod , kannal akkor mikor eloszor verekednek kolints a nagyobbnak a fejire nem fogja tudni a nagy miert kapta es ezert ezt tobszor kellesz megismetelni mig atan a nagy megerti lehet fog fajni a szived utni oket de apam is azt mondta neha muszaj megneveljelek fiam es ez nekem jobban faj mint neked de muszaj nem is jo szulo amelyik megtartoztatja a botjat. sok sikert a tengerimalachoz
2012. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 5. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg igenis egy nála jóval fiatalabb 5-6 hetes kisfiú kellene mellé. A lényeg, hogy elegendő időt szánj rá az összeszoktatásra. Semleges területen sok bújóval, engedd össze őket, közös ketrecbe csak akkor tedd, ha minden oké odakint, de akkor is jól ecetezd ki, hogy a nagy ne érezze a saját területének és változatosan rendezd be. Mindenből legyen kettő.
2012. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jún. 5. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A malackáknak -mivel társas állatok- soha nem késő tárat venni.


A tiedhez egy 2hónapos nemrég leválasztott malacka illik.

Általában egy idős malachoz egy 6 hónappal kisebbet szoktak tenni.


Hogyha nagyok lesznek a malackáid, nagy valószínűséggel nem egyszerre fognak meghalni, és amelyik egyedül maradt, annak mindenképpen kell társ.


Remélem tudtam segíteni, ha van kérdésed írj privit ;)

2012. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!