Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Káros a törpenyuszink fogainak...

Káros a törpenyuszink fogainak, ha sikerült leszoktatnom őt a ketrec rácsának rágásáról?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert a rácson kívül mást nem rágott, na meg ugye valamit mindenképpen kell rágnia, hogy kopjon a foga.

Csak az a probléma, hogy mindig a rácsra volt rácuppanva, semmi mást nem akart rágni /azon kívül persze, mikor eszik/.


Van neki betéve direkt erre a célra való mészdarabka. Azt gyakorlatilag leszarja... Állandóan a ketrecajtót rágja, de érdekes, hogy ott is csak egy bizonyos pontot. Azonban azt minden nap, leginkább hajnalban, ami nagyon hangos és zavaró tudott lenni, állandóan felébredtünk rá /a kaparására is, ezt viszont kevésbé csinálja manapság/.


Hogy elvegyük tőle a kedvét, odatettük arra a pontra a szénatartót /fel lehet akasztani a rácsra/, így esélye sincs arra, hogy rágja. :) A mi legnagyobb örömünkre. :) Néha próbálkozik, nagyon szeretné rágni, de aztán feladja. :D

Ugyanakkor mást nem nagyon rág. :( A mészdarabkára továbbra is ba$zik... Néha mikor iszok, akkor az itató kis fém csövét cibálja picit. Körülbelül ennyi.


És érdekes, hogy a ketrec többi rácsát sem rágja. Valamiért azt az egy részt nézte ki magának. Csak ott most már ott a szénatartó, és attól nem fér hozzá.


Káros lehet-e ez neki vajon? Mi lehet erre a megoldás? A szénatartót semmiképpen sem szeretnénk levenni onnan, mert megint rászokik a rács harapdálására, ami iszonyat idegesítő, és nem tudnánk tőle aludni.


Egyébként jól van a nyuszi, eszik szépen, mozgolódik, érdeklődik. Ez a fogkoptatás az egyetlen probléma vele igazából.


2012. jún. 7. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Szénánál nincs jobb fogkoptató. Ha rendesen szénázik, semmi másra nincs szüksége.
2012. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz, sokszor nem volt szénája, de mostanában rakunk be neki rendszeresen. Viszont ha nem lenne ott a szénatartó, akkor még így is rágná a rácsot szerintem. Legalábbis erre abból következtetek, hogy hajnalban sokszor ba$zogatja a szénatartót, próbálná arrébb tolni, hogy hozzáférjen a kritikus ponthoz...
2012. jún. 7. 10:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha tudtok szerezni valahonnan (nem út mellől, poros helyről) faágakat, azzal le is kötitek a rágását és fogát is kiválóan tudja koptatni. Kedvencük az almafa ág, de imádják a fűzfaágat is, ami gyógyító hatású is. Van még jó pár fa, amit szeretnek és ehetnek, de vigyázz, mert vannak mérgezőek is. Olvasgass utána mit ehet meg és mit nem (sajnos én se tudom fejből, de most hirtelen linkelni se tudok, mert elfelejtettem én hol láttam ezt legutóbb :S ). Az nem gond, ha nem rágja a rácsot.. sőőt jobb is neki, ha nem azt rágja, így szerintem ne vedd el onnan a szénarácsot (viszont széna mindig legyen előtte).
2012. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Széna a főtápláléka..Ennek kéne kitenni az étrend legnagyobb részét.Mint írták,ez a legjobb a fogkoptatásra.

[link] Érdemes lenne a linkelt oldalt átolvasgatnod.A végén van szó az ágakról is.

2012. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ! Ma is raktam be neki szénát, figyelek rá, hogy mindig legyen neki. A faágat is megpróbálom majd.

Remélem, hogy ezek után leszokik a rácsrágásról, mert szeretném onnan elvenni a szénatartót - a szénát nem abba szoktam tenni, mindig kiveszi belőle -, mert így kicsit olyan érzés, mintha el lenne barikádozva a külvilágtól. :D

2012. jún. 8. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:
ajánlom a fakanalat. az én nyuszim imádja rágcsálni :)
2012. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim is faágakat kap. Nagyon szereti, és nekem is úgy ajánlották fogkoptatónak :)
2012. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!