Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A 3 hónapos házinyulunk...

A 3 hónapos házinyulunk rázza, rágja és lassan tönkreteszi a ketrecét. Van valakinek ötlete, hogy miként szoktassuk le róla?

Figyelt kérdés

Étele van,vize is van,szóval nem hiszem,hogy éhes.Napközben is csinálja,de főleg hajnalban.A ketrec 'bejáratát' már teljesen tönkretette,ha nem lakatolnánk le magától kinyílna és kijöhetne a nyuszi,illetve néhány rács erősen megkopott attól,ahogy rágja őket.Naponta legalább egy órát szabadon van a lakásban,persze felügyelet mellett,különben mindent szétrágna :). Egyébként az állatkereskedésben is ketrecben volt tartva.Nincs velünk egy szobában éjszakánként,de hiába csukjuk be az ajtót,úgy is nagyon hangos,nem lehet tőle aludni.Annyira erősen rázza,hogy a ketrec lassan teljesen szétmegy,ezt szeretnénk elkerülni,mert nincs pénzünk néhány havonta újat venni.


A következőket próbáltuk eddig,ezek sajnos nem váltak be:


Bekentük a rácsot fokhagymával,citrommal.Máskor igyekeztük megnyugtatni,kicsit foglalkoztunk vele,de ha visszatettük folytatta.Vettünk neki fogkoptatót is,attól sem javult a helyzet.Volt,hogy hagytuk,hadd csinálja,hátha csak unatkozik,gondoltuk majd megszokja a ketrecet.


Ha valakinek van más ötlete,azt nagyon szépen köszönjük!



2012. jún. 6. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az 1 óra kevés idő....kicsi neki az a hely akármekkora is a ketrec , enged ki több időre, kint pedig utasítgasd mit szabad és mit ne, és így egy idő után nem lesz olyan fárasztó rá vigyázni....
2012. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
halálra unja magát. társ kéne neki,vagy sokkal többet kéne foglalkozni vele és kiengedni
2012. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Valakitől azt hallottam,hogy elég kétnaponta kiengedni 30 percre,azért gondoltam,hogy elég ennyi idő.De akkor ez téves infó volt,megpróbálom majd több időre kiengedni.


A ketrece egyébként 100x56x45-ös méretű.Esetleg tudjátok,hogy hol lehet ennél nagyobbat venni?

2012. jún. 6. 09:06
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja igen,szoktuk utasítani,'tanítgatni',hogy mit szabad kint csinálni és mit nem.Akkor megtartjuk ezt a jó szokásunkat :)
2012. jún. 6. 09:07
 5/14 anonim ***** válasza:
nagyon kicsi a ketrece. Az 2 ugrás. Nem tud mozogni benne
2012. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csináljátok meg nyúlbiztosra a szobát és akkor egész nap szabadon lehet, akárcsak az enyém.

Kábeleket el kell barikádozni vagy kábelcsatornában elvezetni, a réseket, ahova beférhet, eltorlaszolni. virágokat magasba rakni, hogy el ne érje, falakra élvédőt felszerelni és már kész is a nyúlbiztos szoba. :)

2012. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon jó ötleteket adtatok!


Mikor megvettük a ketrecét,az volt a legnagyobb méret a boltban (Fressnapf),de majd utánanézek,hátha van nagyobb csak akkor épp elfogyott.

2012. jún. 6. 09:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim ha itthon vagyok egészen este8-ig kint van...és akkor minden rendben van éjszaka...de mikor csak1-2 órára tudtam kiengedni ugyanezek a gondok adódtak, ilyenkor (ha csak ennyi időm van) sokat játszom vele hogy mozogjon és lefáradjon....
2012. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés idő,foglalkozzatok vele többet.
2012. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 72%-os válaszoló!

Megkérdezhetem,hogy te miket szoktál játszani a nyusziddal?Hátha van valami jó ötleted,amit felvehetünk a repertoárba :)

2012. jún. 6. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!