Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény és Csivava együtt?

Vadászgörény és Csivava együtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vadászgörényt, de van egy csivava kutyám, aki két kilós. Szerintetek bántaná a göri a csivavát? Össze lehetne szoktatni?

2012. jún. 7. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem tartom feltétlenül jó ötletnek.

Ugyan nekem fordítva volt, már felnőtt volt a görényem, mikor kaptam egy kölyök spiccet, és a görény nem szívelte.

Ráadásul sok görény az első fél-egy évben igencsak harapós, gyakran okozott vérző sebet nekem, de az ismerőseim is számoltak be hasonlókról a saját kölyök görcijükről.

De ha tudsz rájuk figyelni, és a a csivi elég barátságos, akkor sok kitartással el tudnák egymást fogadni.

2012. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos h el fogják fogadni egymást,hány éves a kutyád?Mellesleg meglehet oldani h ne találkozzanak,mikor kiengeded a görit a ketrecből addig a kutyát max elzárod vhova.


Mellesleg elég érdekes az az állítás h a görik fél-egy éves korukig harapósak...és h még véresre is harapnak..nekem 2 görim van,egy hím és egy nőstény,de még soha senkit nem bántottak,nem h véresre haraptak:S Minden kölyök görényt meg kell nevelni,mert harapnak,de nem olyan erősen,h még vérezzél is:S

2012. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És szerinted a lány, vagy a fiú göri a kezelhetőbb? Mert erre is írnak mindenhol mindenfélét. Azért kérdezlek, mert írtad, hogy neked mindkettő van.
2012. jún. 7. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem is jó pár évig volt görcim, és harapott. Több gazdit is megkérdeztem, és az övéket sem volt könnyebb kézhez szoktatni. Lehet, hogy az én jószágaim ilyen vadak, de a kiscica is csúnyán karmol amíg meg nem tanul szépen játszani... Ráadásul múltkor az állatkereskedésben is volt egy kis görény, ő is harapott, a gondozók nem győzték csapkodni a buksiját, hogy térjen észhez. :D

Az enyém is szerintem tovább harapott volna, ha nem nevelem meg. Mindenesetre, akkor örülj, ha neked ilyen nyugodt példányaid vannak.


De ha komolyan szeretnél görényt, én azt ajánlom, hogy olvasd el Dér Zoltán: A vadászgörény c. könyvét. Minden fontos tudnivalót megtalálsz benne, ill. vannak görényes fórumok, ott is vannak biztosan akik kis kutyát tartanak görci mellett.

2012. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik állatkereskedésben?nem meglepő h harapott,kereskedésekben szinte mind harap ez az egyik ok amiért nem szabad onnan venni görit.


Ha a göri és a kutya is fiatal akkor a legkönnyebb őket összeszoktatni.a göri meg nem fog harapni ha leneveled a harapásról,a hímem most is itt alszik az ölemben:)a nőstények kb 1kilósak lesznek felnőtt korukban az enyém fél kiló,a hímek pedig kb 2kg-osak.ettől függetlenül a lányok sokszor sokkal jobban meg tudják védeni magukat a hangjukkal:)

Az h melyik mennyire jön ki a kutyákkal az személyiség függő.az én hímem most ivarzik,úgyhogy ő most a jelölgetéssel van elfoglalva de nagyon nyugodt:)

2012. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!