Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vizelhet véreset a nyulam?

Mitől vizelhet véreset a nyulam?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban nagyon sűrűn vizelt véreset. A helyére nem vizel, csak ha kiengedjük őt, akkor fut el a saját "wc"-jéhez.


Amint kiengedjük rögtön fut vizelni. Ezt már kb másfél éve csinálja (hogy csak kint vizel, nagyon ritkán csinálja a helyén). Átlagosan 7-8 órát van kint egy nap. Normális nyuszi táppal etetjük, kap répát, száraz kenyeret, vizet.


Lehet hogy azért vizel véreset, mert ha éjszaka visszatartja, akkor terheli a veséjét ez a pisi visszatartósdi? 2 és fél éves, 6.0 kg, fiú.



2012. jún. 11. 18:22
 1/8 Puszedly :-) válasza:
Esetleg felfázott?
2012. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nagyon fontos beszélni a vizelet színéről. Az egészséges szín halványsárga és áttetsző, víztiszta vagy éppen kissé fehéres, opálos, de az ettől való eltérés sem feltétlenül kóros. Sokszor előfordulhat, hogy a vizelet vörös színű, amit a gazdik véresnek hisznek. Ha az állat céklát vagy más vörös festékanyagot tartalmazó zöldséget vagy gyümölcsöt fogyaszt, az megfesti a vizeletet, ami egy napon belül kiürül a szervezetből, és ismét a sárgás szín tér vissza. A másik ok az lehet, ha a vizelet lúgos pH-júvá válik a tápláléktól, ami szintén elszíneződést okoz. Ha azonban az elszíneződés tartósan jelentkezik, és esetleg bágyadtság vagy fájdalom társul hozzá, állatorvoshoz kell fordulni.
2012. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
akkor pisil sokat, ha a hímeknél udvarlási viselkedés része, izgatottság, de esetleg egy elakadt húgykő is részlegesen vagy teljesen akadályozhatja a vizelet eltávozását.
2012. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Répát, céklát vagy olyasmit nem adtatok neki, ami elszinezheti a vizeletét?

Igen, utalhat vese problémára, mindenképp menjetek el egy állatorvoshoz, ez nem játék, ne halogassátok!

Ivartalanításon gondolkodtatok? Nálunk megoldódott ezzel a kinti wc-zés problémája.

2012. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta nyuszi?
2012. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még valami, a száraz kenyér nem jó nekik. Valszeg ennek nincs köze a véres pisihez, ez az emésztését hátráltatja. A kenyérben keményítő van, ami pont ellentétes hatású a rosttal. Nem segíti az emésztést, hosszú távon problémához vezethet, leállhat a bélműködése stb. Gondolom fogkoptatónak adjátok, de ha eleget szénázik, akkor az is bőven elég neki. Ha nem, akkor ott vannak a különböző ágak, amiket kaphat.
2012. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket! :D Mindegyik hozzászólásban volt igazság.


Régebben volt még ilyen gondja, hogy véreset vizelt. Mi is a felfázásra tippeltünk, mivel kint futtattam a kertben a nyulamat, és már alig várta, hogy bejöjjön, ahol a csempén hősiesen kiterült. Valószínűleg ettől fázhatott 1-2x fel (próbálom mindig szőnyegre tenni).


Vizelhetett pirosat még a meggytől is, mivel kapott párat nem régen.


Ivartalanítva lett, de azt gondoltam hogy ez nem fontos. Igen udvarolgatott anyukám lábának, kb 3 hónapon keresztül szinte minden nap többször is levizelte jó kis sugárívben... :D


Nem tudom milyen fajta nyúl lehet. Beszökött a kertünkbe és befogadtuk. Sima házinyúl... van 1 képem róla: [link]


A kenyeret nem nagyon értem. Sokan azt mondják, hogy nem árt a nyúlnak, persze nem kell túlzásba vinni, folyton adni neki, de nagyon koptatja a fogát. Elméletileg nagyon hizlal is. De akkor csökkentem az adagját.

2012. jún. 11. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos :)))


Szerintem a meggy a ludas, ha ma nem kapott màr és holnap is piros a pisije, akkor vigyètek el dokihoz!


Kenyeret tényleg nem szabad nekik, tiltólistàs. Nézd meg a www.torpenyul.hu oldalon. Igaz ő házi nyuszi, de rà is vonatkozik.

2012. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!