Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a teendő ilyen esetben?

Mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy hosszúszőrű tengerimalacom pár hónapja és nagyon utálja a fésűt. Eleinte hagyta magát de ahogy cseperedett fel, egyre kevésbé tűrte, főleg a fenekénél. Most egy pár hete már abszolút nem is próbálkozom mert ahol hagyja magát simizni, a hátán meg az oldalán ott ujjal is kitudom neki fésülni, ott szép a szőre, viszont a fenekéhez egyáltalán nem engedi, hogy hozzányúljak, pedig muszáj lenne rendben rakni, ugyanis berasztásodott neki a szőr csomókban, de még az alom is belevan tekeredve. Próbáltam neki levágni ollóval de felvisít és ugrál, meg elszaladna, nem bírok vele... Lekéne neki nyírni, de valószínűleg azt sem engedné. Mit tegyek?? Annyira tanácstalan vagyok...
2012. jún. 13. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nöstény?
2012. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig le kell vágnod! Fogd meg határozottan és vágd le gyorsan. Mást nem tehetsz.
2012. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hím malackám van. Ha csak olyan könnyen menne... Elég vastag az a szőrcsomó és nagyon félek, hogy pont úgy ugrik, hogy megsértem vele. De valamit ki kell találnom.
2012. jún. 13. 17:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Be kell tekerni egy törölközőbe úgy,hogy a hátsója és a feje kint legyen. Valaki igy fogja meg,te meg vágd le a szőrét. Igy nem tud annyira ugrálni és nyugodtabb is.
2012. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nyuszimnál hasonló a helyzet.Összevan neki ott csomósodva a fenekénél,de nem engedni,hogy hozzányúljak.:/ Kapálózik.Nem tudom,mit csináljak vele.
2012. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!