Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Agresszív hörcsög? Mit lehetne...

Agresszív hörcsög? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. 3 hete vettünk egy új hörcsögöt (aranyhörcsögöt) és azt vettem észre hogy fél tőlem! Ha beadom neki a kaját és esetleg kint van bemenekül. Ha hozzáérek megijed és elfut. Már megharapta egyszer a testvéremet mikor benyúlt a ketrecbe. Próbáltam neki adni kaját hátha úgy megszelidül de nem sikerült! Fél és agresszív! Valaki tudna segíteni, hogy mit lehetne tenni?
2012. jún. 13. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Véletlenűl nem kisállat kereskedésbe vetted?
2012. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen idős a hörcsög?

A hirtelen mozdulatokra ügyelni kell, mert attól megijednek, valamint ha álmukból ébresztik fel őket és hirtelen hozzáérnek akkor haraphat.

Nekem soha nem voltak ilyen problémáim az aranyhörcsögeimmel pedig már 15 éve vannak folyamatosan hörcsögeim.

Fokozatosan kell szelídíteni és nem szabad hirtelen mozdulatokat tenni felé. Fontos az is, hogy ne csak kaját adj, hanem eközben kedvesen beszélj is hozzá.

2012. jún. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Haha, az én kis hörim már 2 embert megharapott. De azért csinálta, mert kajának nézte, hát aki idejön, mindenki csak bedugja az ujját a rácson és ő meg jó hogy ráharap, mert én meg úgy szoktam etetni néha rácson át.


De ha hagyod hogy felmásszon a kezedre, alá teszed a kezed és úgy veszed ki. Nem csak felkapod a hátán és viszed (mint egy ragadozómadár), akkor azért nem kéne neki harapnia.


Persze lehet hogy félős tényleg annyira, nem tudom. Az enyim az nem is gondolkodik semmin szerintem, csak bóklászik ide-oda, és szerintem a hallása is rossz, mert hangokra nem reagál. A szagokat érzi, kajára kijön.

2012. jún. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És igen kisállat kereskedésbe vettem!
2012. jún. 14. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:
A vásárlást követő egy hétig nem kell zargatni, hadd szokja meg az új helyét, illeszkedjen be. Ilyenkor csak beszélj hozzá sokat, még akkor is, ha esetleg nem látod. Ha sokat hallja a hangodat, gyorsan megszelídül. Próbáld meg a kezedből etetni, vagy rakd be neki a kaját, és ha látod, hogy felkelt, nyúlj be hozzá, de ne fogd meg, csak türelmesen várj, hogy kijön-e. Ha ki mer jönni úgy, hogy közben bent van a kezed, akkor már haladtál a szelídítéssel. :)
2012. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!