Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malacom tegnap jött,...

Tengeri malacom tegnap jött, és nagyon aranyos. Este kicsit feltettem az asztalomra mászkálni szimatolni és önkényesen leugrott róla?! Többi lennt.

Figyelt kérdés
Nagyon félek hogy eltört valamilyen kis csontja. Nézegettem a lábait nincs neki semmi bajuk ugyanúgy tud futni. Kicsit kivettem ma anyunak mutattam, után vissza tételkor visító hangot adott ki. Nagyon remélem hogy ez csak az új hely miatt volt neki vagy a pillanatnyi félelem az új hely miatt. Szerintetek?

2012. jún. 14. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Soha ne tedd a malacot olyan helyre, ahonnan nagyot tud esni, mert a malacok, főleg a fiatalok nem érzékelik a veszélyt, nem mérik fel a mélységet. Egy nagy eséstől nem csak törése lehet, hanem a belső szervei is megsérülhetnek.

Ha most szaladgál, akkor ezt a zuhanást valószínűleg szerencsésen megúszta.

A malacok jellegzetes hangokat adnak ki, ha örülnek, ha fáj valamijük, ha éhesek stb. Belinkelek egy oldalt, ahol a különböző hangokat meghallgathatod:

[link]

A visítás legtöbbször az éhség jele (néha a fájdalomé).

Széna és víz mindig legyen előtte!

2012. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem szabad asztalra tenni! Bármelyik pillanatban megriadhat és leugrik, ahogy nálad is történt! Ha szerencséje van,akkor nem lett most baja. De biztos,hogy megütötte magát. A visitás a fájdalomra is utal!
2012. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!