Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ugye nem vakult meg a nyuszim?...

Ugye nem vakult meg a nyuszim? Látszik az ha egy állat megvakul, úgy értem látszik a szemén?

Figyelt kérdés

van egy 2,5h hónapos törpenyuszim. és most nagyon meg vagyok ijedve.

kicsit vizes vatta koronggal megmostam a szemét mert csipás maradt neki mosdás után, és áttöröltem száraz törölközővel, óvatosan de mégis határozottan, de nem voltam durva.

és letettem a flödre és olyan furán menekült és furán tartotta a fejét mikor nézett, elkezdett rohannia ketrec felé és mintha nem talált volna be...pedig ezelőtt ilyen sose volt.

ugye nem nyomtam ki a szemét vagy ugye nem vakítottam meg az egyik szemére:( most ugy furdal a lelkiismeret, félek h baja lesz.

Látszik az fizikailag, ha egy állat megvakul?


2012. jún. 18. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem vakult meg, ne félj, csak egyszerűen nem szereti, ha a szemét piszkálod.
2012. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
biztos nem szereti de mikor mostam neki türte, mikor letettem akkor volt fura... annyira be vagyok parázva, én kajak fejjel megyek a falnak ha miattam baja lett a szemének:(((
2012. jún. 18. 20:35
 3/8 A kérdező kommentje:
miből látszik az, ha egy állat vak? a szeme színén pl látszik vagy valahogy olyan a kinézete mintha "kifolyna" vagy látszik ez rajtuk?
2012. jún. 18. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lett baja ne félj. Ha vak lenne akkor vagy fehér hályog szerű lenne rajta vagy ilyen kékes színű.
2012. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jaj, dehogy nyomtad ki a szemét! Láttad volna, ha fájdalmai lettek volna. De ha nem vagy nyugodt, akkor vidd el a dokihoz, vagy legalább hívd fel és kérj tőle tanácsot. Csak ő tud biztosat mondani. És látszik fizikailag: ha most is imbolyog, mindennek nekimegy, hályogos, vagy kifolyt a szeme. De erre semmi esély. Szerintem csak ijedt volt, ezért rohant neki a falnak. Ilyenkor ösztönösen cselekszik és lehet, hogy nem nézte, hol a ketrecajtó. Csak futott.
2012. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként az, hogy "tűrte", nem feltétlen jelenti, hogy nem is bánta! Sokszor a nyulak lemerevednek, és rémülten várják, hogy vége legyen a rossznak, majd, ha elengeded, menekülni kezdenek. Ha nem muszáj, ne törölgesd a szemét, ő megoldja magának. A víz sem tesz túl jót a bőrének.
2012. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem sértetted meg a szaruhártyáját. A legjobb amit tehetsz, ha most pár napig nem nézegeted a szemét, nem piszkálod, hogy vajon milyen. Valószínűleg csak irritálta a víz, vagy beleért a törölköző. Ha semmi komoly, akkor 1-2 nap alatt rendbejön. Ha nem, akkor irány az orvos.
2012. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hála az égnek semmi baja:)
2012. júl. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!