Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Höritartók, mi történt? Ma...

RaksashaGirl kérdése:

Höritartók, mi történt? Ma meghalt tesóm törpehörije. (részletek lent)

Figyelt kérdés

... De elég furcsa módon. Nincs egy órája hogy még vidáman futkosott, kocogott, mászált, áskálódott és elbújt. Úgy tíz perce följött tesóm, hogy a hörci egész pofija tiszta vér, meg a hátsó fele is... Én is tudom hogy nem egy fiatal höri, kicsit több mint másfél éves, de szerintem ez nem a természetes halál keze volt, mert volt már pár hörink, egyszer valami fertőzést is bekaptunk, amikor hat höriből négy meghalt. De mindegyik csak elfeküdt és nem kelt fel többet.

A kérdésem itt tehát az, hogy tudja valaki, hogy mi okozta a hörike halálát? Semmi ötletünk nincs, mert jól van tartva, de hátha tudtok olyat mondani amire még nem gondoltunk..

Juteszembe. Ha a függöny ólomszegélyes, és a höri megrágja, lehet ez a következmény? Nem tudom biztosan az-e, de azért rákérdezek, a nimfapapagájunknak is ez okozta a vesztét.. :/


2012. jún. 21. 08:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A hörcsögöknél gyakori a rák. Esetleg egy emésztőszervrendszeri rák lehetett, ami elpattontott egy eret, és így felsül és alul is kijött belőle a vér. Nagyon sajnálom szegény picikét! A tesómmal közös két höri közül az egyik agydaganatba halt bele, a másik pedig egyszercsak vért tüsszentett és meghalt.
2012. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a pofája tiszta vér volt, nem feltétlen jelenti azt, hogy ott is vérzett,. Lehet, hogy a hátsó fele vérzett, csak a fejével piszkálta a vérző hátulját!

Egyébként van egy patkányméreg, aminek pont ilyen a hatása, ott is a belső vérzés okozza az állat vesztét. Honnan van az az üreges faág? Lehet azon volt valami mérgező anyag!

2012. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!