Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Höritartók, mi történt? Ma...

RaksashaGirl kérdése:

Höritartók, mi történt? Ma meghalt tesóm törpehörije. (részletek lent)

Figyelt kérdés

... De elég furcsa módon. Nincs egy órája hogy még vidáman futkosott, kocogott, mászált, áskálódott és elbújt. Úgy tíz perce följött tesóm, hogy a hörci egész pofija tiszta vér, meg a hátsó fele is... Én is tudom hogy nem egy fiatal höri, kicsit több mint másfél éves, de szerintem ez nem a természetes halál keze volt, mert volt már pár hörink, egyszer valami fertőzést is bekaptunk, amikor hat höriből négy meghalt. De mindegyik csak elfeküdt és nem kelt fel többet.

A kérdésem itt tehát az, hogy tudja valaki, hogy mi okozta a hörike halálát? Semmi ötletünk nincs, mert jól van tartva, de hátha tudtok olyat mondani amire még nem gondoltunk..

Juteszembe. Ha a függöny ólomszegélyes, és a höri megrágja, lehet ez a következmény? Nem tudom biztosan az-e, de azért rákérdezek, a nimfapapagájunknak is ez okozta a vesztét.. :/


2012. jún. 21. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tiszta vér ne haragudj de ezt tuti a testvéred művelte ilyen magától nincs nem azért de én nem hogy hörcsögöt de még csótányt se adnék a kezébe
2012. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocs haver, de 12 éves a húgom, imádja azt a hörit, olyan jól tartotta, hogy még egyedül se unatkozott a pici. Úgyhogy el is felejtheted hogy a tesóm csinálta volna, legalábbis szándékosan tuti nem. Úgy vigyázott a kis töpszlire mint a szeme fényére. Értelmes és hasznos válaszokat errefelé tényleg nem lehet már kapni? :/
2012. jún. 21. 08:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy valami másik állatt bántotta esetleg?Vagy ő maga okozta volna a sérüléseit esetlegesen egy beszorulással?
2012. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Csena12 válasza:
Lehet hogy a höritek teesett valahonnan..volt magas hely a ketrecben.Amúgy nekem Tengerimalacom van és tudom milyen elveszteni egy ilyen kedvencet...Sajnálom!
2012. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A másik állat nagyon-nagyon valószínűtlen, sűrűrácsos ketrecben van, még a tacsim se tudná bántani, pedig nagyon "egér"gyűlölő a kicsim. Amúgy sem engedjük le, tehát ez az opció kizárva. A beszorulás már lehet, de akkor nem maradt volna beszorulva is? A kis fészkében kucorgott, semmi extra nem volt felülről, tesóm benyúlt hogy megnézze, épphogy megbökte, a höri meg kipenderült a fészekből, akkor vette észre hogy tiszta vér a szája körül meg a feneke.. Én is valami belső vérzésre gondoltam, de természetes halál kizárt, mert szerintem nem folyt volna vér szegénynek a két végéből ha csak kimúlt volna..
2012. jún. 21. 09:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Csena12: látod, ez lehet. gyakori szokása, hogy tornázik ahogy mi hvjuk: felmászik a ketrec tetejéig, és onnan két mellső vagy hátsó lábán lóg, adott esetben egyik lábán.. Vagy gondol egyet és elkezd fejjel lefele futkorászni. Pár hete bekerült hozzá egy üreges faág, jó nagy üreggel, a kezem is átfér rajta.. Lehet hogy háttal ráesett. Többször is lepotyogott már, de vagy visszafordult mire leért a földre, vagy pedig háttal puffant, de olyan vastag a forgácsréteg alatta, hogy nem szokta magát különösebben megütni, feláll, és újrakezdi ahol félbehagyta a mászást. Lehet hogy tényleg arra eshetett rá.. Köszi a választ, ez elég hasznos volt, mindjárt megnézem a kis halottunkat.. :( ÉN még nem voltam lent a tesóim szobájában, dolgom volt, de meglesem milyen közel volt a fához, meg kicsit felmérem a terepet..
2012. jún. 21. 09:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Így,ahogy írod a tornászást,én is azt tartom valószínűbbnek,hogy úgy halhatott meg...Szegény hörcsike...:(
2012. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Több olyan betegség is van, ami ilyen tünetekkel jár. Nekem egyszer egy rakás tengerimalacom halt meg hasonló módon (bár a betegség nevére már nem emlékszem, kb. 25 éve volt). Ezen kívül akár mérgezéses tünet is lehet. Tartok tőle, hogy akár ólom is, bár annak lennének jelei, nem ilyen hirtelen zajlik le...
2012. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És az a faág honnan került oda? Nem vihetett be fertőzést?
2012. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Belső vérzés, de vajon mit ehetett?
2012. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!