Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha van egy 1 éves fiú tengerim...

Ha van egy 1 éves fiú tengerimalacom és nemrég meghalt a testvére akit szintén fiú volt és egy ketrecben tartottam őket, akkor vehetek a tengerimalacomhoz egy másikat? ( fiút)

Figyelt kérdés
Látom, hogy magányos. Eléggé félős malac és ki sem engedi nagyon, hogy vegyem, pedig már egy éve próbálom őt megszelídíteni, de semmi. Úgyhogy arra jutottam, hogy vennék hozzá egy másik malacot, nagyjábó egykorút vele. Érdemes-e egy ketrecben tartani őket vagy nem? Nem fogják egymást bántani?
2012. jún. 21. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel társas lény, jobb neki ha van mellette másik. Megpróbálhatod, ha mégis bántanák egymást akkor különteszed őket. Azonos neműt vegyél ha nem akarsz szaporulatot.
2012. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ecettel most át a ketrecet és a felszereléseket, és szerencsés, ha alaposan átrendezed a helyet. Az ismertetést érdemes semleges helyen véghez vinni (ketrecen kívül, egy pléden, több bújóval), és figyeld őket közben, legyen a kezed ügyében egy kis széna esetleg, ha valami probléma van, be tudd közéjük dobni.

Érdemes legalább hat hónap korkülönbséggel magadhoz venni a másik kiskrapekot, de az még jobb, ha egy nemrég elválasztott kismalacot fogadsz be - könnyebb lesz a hierarchiaviszonyokat rendezniük. Ha minden ok, nincs acsarkodás, és a befogadott malacka is egészségesnek tűnik, akkor rakd őket össze az átrendezett, kiecetezett kecóban is! :) Sok szerencsét és sok örömet hozzájuk! :)

2012. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*mosD át, természetesen :)
2012. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,ne egykorút vegyél,hanem egy pár hetes kölyköt vagy max 5-6 hónaposat.
2012. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a váaszokat! :) Am ha kisebbet veszek az azért jobb, mert akkor a mostani nem érzi úgyhogy ki kell alakítania közöttük az alfahím dolgot és akkor nem is verekednek össze( szerencsés esetben), mivel látja, hogy nála jóval kisebb a malac és úgy se lenne esélye.??
2012. jún. 22. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Igy van,akkor eleve adott a rangsor, egyértelmű,hogy az idősebb lesz a vezér és nem fognak verekedni.
2012. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahha, most már értem..:))
2012. jún. 27. 13:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a seítséget, képzeljétek, már megkaptam a tengerimalacot, nagyon aranyos!! :) Kitettem őket a szoába és rögtön követni kezdte a kicsi a nagyobbat!! :) Folyton összebújnak meg monden..:) Nagyon aranyosak!!! :)
2012. júl. 19. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!