Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha dagi a tengerima...

Mit tegyek ha dagi a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

2 lány malacom van és már nem tudom hova csökkenteni a mag adagjukat Már csak napi 1 evőkanállal kapnak EGYÜTT

Zöldséget minden nap kapnak fő élelmük a széna napi kb 4 szénatartónyit megesznek:)



2012. jún. 24. 18:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem adj nekik kaját úgy, hogy 2-2,5 evőkanálnyi mag, kis uborka, és a szénát fogd vissza! Naponta max. 1 tartónyit kapjanak!
2012. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet a dagi eleszi a másik elöl.
2012. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"nem tudom hova csökkenteni a mag adagjukat"


Ezek nem hörcsögök, ne ajd nekik magot!


Szénát adj nekik (lehet kapni szárírva), meg petrezselyem, sárgarpa zöldje, uborka, ilyenek. (Kivéve karalábé, káposzta, meg puffasztó dolgokat ne.)

2012. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem mozognak eleget! Vedd ki gyakrabban őket és ne hagyd, hogy lazsáljanak!

Szerintem a szénát ne csökkentsd, mert akkor meg a fogaik nem kopnak!

Nem kicsi a ketrec, tudnak benne mozogni?

2012. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A tengerimalac nem magevő! Tápot kell nekik venni! Pl amivel én etetek,rá van irva,hogy nem hizlal,csökkentett energiatartalmú,Versele-Laga Cavia Complete,ez nagyon jó táp,ilyet vegyél: [link]

Ebből adj reggel 2 és este 2 evőkanállal. Széna legyen előttük mindig. Zöldség napi 2 marok,reggel 1 és este 1. És mindennap vedd ki őket futni. Szárazkenyeret meg semmi ilyesmit ne adj nekik. Kevés gyümölcs mehet.

2012. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,lehet ez a link jó csak: [link]
2012. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

80as ketrecük van emelettel

Nem nagyon van lehetőségem kiszedni őket mert olyankor a sarokbe bújnak:(

De mondjuk a szomszédnak van füve és ha oda minden nap kivinném őket legelni az segítene?

2012. jún. 24. 19:53
 8/12 A kérdező kommentje:
amúgy fit+fan os kaját kapnak (freshnapos)
2012. jún. 24. 19:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor vidd a szomszéd füvére, ha biztos, hogy nem permeteztek a környéken se, nem volt repülőgépes szúnyogirtás és nem autóút mellett van a fű.

De ilyenkor olyan kifutót kell csinálni nekik, amin felül is van rács, nehogy macska, kutya, vagy valami ragadozó madár levadássza szegényeket!

Szerintem a fűben nem fognak szaladgálni, hanem megállnak egy helyben kajálni!

2012. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nem jó kaja, az magkeverék! Tápot vegyél,olyat,amit linkeltem,vagy a Cavia Pro,az fele annyiba kerül,mint a Complete,de az is jó!
2012. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!