Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szerettessem meg magam...

Hogyan szerettessem meg magam vele? (tengerimalac)

Figyelt kérdés
2 napja került hozzám egy kb 2 hónapos tengerimalac. Korábbi gazdájánál 2 hétig volt és aztán odaadta nekem. Nagyon félénk, megrémül minden hirtelen mozdulatra, azonnal a házába menekül ha a ketrec közelébe megyek. Próbálom az első falatokat a kezemből adni, hátha így megszokja, hogy nem akarom bántani. Olykor fél és ennek hangot is ad. Nem bántom, nem ijesztgetem, próbálok neki mindent megadni. Pár tippet szeretnék kérni, hogyan lehetne megszerettetni magam vele, vagy legalábbis egy nyugodt környezetet teremteni neki.
2012. jún. 26. 10:21
 1/4 Antimod ***** válasza:
Nagyon pici még, egy hétig inkább hagyd békén, hogy megszokja a környezetét. Utána szép lassan lehet magadhoz szoktatni, ülj sokat a ketrece mellett, de ne nyúlj még hozzá. Ha elveszi a kezedből az ételt, óvatosan megpróbálhatod megsimogatni. Ölbe csak akkor vedd, ha már nem rémül meg, ha felülről benyúlva megsimogatod, mert alapból is nagyon félénk állatok.
2012. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a tippeket a gemon.ro-n:


"Ha többet foglalkozunk vele, gyakran vesszük kézbe, jutalomfalatokkal magunkhoz csalogatjuk, gyakran az ölünkben etetjük, s beszélünk hozzá, lassan megszelídül.


Félénksége lassan feloldódik, felismeri hangunkat, bőrünk illatát érezve megnyugszik, s a simogatást, becézést sajátos mormogással jutalmazza. Egy idő után megszokja társaságunkat, s már nem rémül meg, amikor felvesszük.


Mielőtt kivennénk ketrecéből, hanggal jelezzük közeledésünket. A tengerimalac hallása nagyon kifinomult, akár a lépéseinket is felismeri, s a másokétól megkülönbözteti. Két kézzel emeljük fel, gyengéden, de határozottan. Egyik kezünkkel nyúljunk a mellkasa alá, a másikkal a hátsó felét fogjuk meg."


Innen: [link]

2012. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van tengerimalacom, és ha a házában bujkál, nem azt jelenti, hogy nem szeret, csak azt, hogy előszeretettel bújik be mindenhová. Én ha odamegyek hozzá, mindig kidugja az orrocskáját :)

A tengik füle tényleg nagyon érzékeny, ezért önkéntelenül is megrémülnek minden - számukra éles - hangra. Az enyém füle akkor mindig ugrik egyet. A füle ugrik... xDD

Ahogy már mondták előttem, az első héten ne piszkáld, csak a 2. héten kezdj közeledni felé.

Az én malacom azért volt a kelleténél durcásabb (ezért Durci a neve... xD), mert vemhes volt. Úgy hoztunk el az állatkereskedésből egy 2 hónapos tengerimalacot, hogy nem tudtuk, hogy vemhes! 2 hónaposan lesz ivarérett, de csak 6 hónaposan szabad vemhesnek lennie. Felelőtlenek voltak -.-" Kettőből az egyik kismalac sajnos meghalt.

Pontosan milyen hangot ad ki? Ezen a honlapon beazonosíthatod!

[link] (malacmánia)

Én legtöbbször a jelez-t hallom, mikor kinyitom a hűtőt vagy zörög a zacskó xDD

Aztán megtaníthatod neki a nevét is! Youtubeon elég sok videó van, és ha már szoros kapcsolatban vagytok egymással, akkor trükköket is taníthatsz neki! :DD De ahoz kell kitartás xP

2012. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) sokat segítettetek:) a héten hagyom jövőhéten pedig megpróbálok jobban közeledni felé:D
2012. jún. 26. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!