Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket vegyek Nyúl vagy...

Melyiket vegyek Nyúl vagy Hörcsög vagy Tengerimalac?

Figyelt kérdés
Ha egyik sem akkor valami más legyen.

2012. júl. 1. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen állatot vegyél, sokban függ attól, hogy mekkora helyed van, és mennyi időd van, hogy foglalkozhass vele. Egy hörcsögnek kisebb hely kell, mint egy nyúlnak vagy tengerimalacnak. Mindhárom elég sok időt igényel, hiszen nem csak abból áll a tartásuk, hogy néha adsz neki enni. Naponta min. egy órát vagy köteles foglalkozni mindhárommal.

Én amúgy a hörcsögre szavazok, mert kicsik, ezért aranyosak. Tenyésztem őket, szóval ha van valami kérdésed, nyugodtan írj! ;)

2012. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első állatnak hörcsög vagy malac. A nyúl is nagyon jó állat, de macerás. Csak akkor vegyél, ha van időd, pénzed, meg rengeteg szabad helyed.
2012. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy állatot akarsz vagy többet? Ha egyet, akkor nyúl vagy hörcsög. A tengerimalac nem érzi jól magát egyedül. Mekkora helyet tudsz biztosítani neki? A nyúlnak is és a malacoknak is min 100x50-es ketrec kell (nem emeletes). A hörcsögnek elég egy kicsi, emeletes ketrec is. A hörcsögöt nem kell kiengedni, de a nyulat meg a malacokat igen, mert a ketrec elég nagy nekik, de nem tudják teljesen kielégíteni a mozgásigényüket. És persze többet is esznek mint egy hörcsög, meg tovább élnek.

Na mérlegelj és dönts okosan! :)

2012. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a nyúl sem magányos állat, a hiedelemmel ellentétben. :) A természetben is csapatban él, nagy családokban. Nagyon jól össze tud szokni egy ivartalanított bak és egy nőstény, például. Utána meg elválaszthatatlanok. :DD
2012. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem volt nyulam és hörcsögöm, most van tengerimalacom. Mindegyik persze nagyon aranyos. A nyúlnak nagyobb hely kell, a nyúl nem valami értelmes, de mivel kicsi, a höri sem. Most van tengerimalacom, aki már hallgat a nevére. És ezt sem a höri, sem a nyuszi nem hallgat a nevére.

A nyúllal nem nagyon lehet szerintem jó kapcsolatot teremteni, mert folyton fél, hát nem véletlenül mondják rá, hogy gyáva. Szóval... a hörivel lehetett sokat játszani. És a tengerimalaccal is, de a malaccal kevésbé lehet. A hörinek gyakran építettem labirintust kazettákból, tehát jól el lehet vele szórakozni, ő meg ki akart jutni. (persze nem kínzom, nagy volt a hely) A malac viszont büdösebb, meg a nyúl is.

SZERINTEM HÖRI A LEGALKALMASABB, AZ KISEBB HELYET FOGLAL.

(viszont talán kevesebb ideig él. a malac tudom, hogy 7-8 évig is elél)

Remélem, segítettem.

Majd írj vissza, hogy végülis milyen állatod lett!!!!

2012. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A nyúl nem valami értelmes? Ez valami rossz vicc....az enyém értelmesebb, mint a macskám. Szerintem csak rossz példányt fogtál ki! :D
2012. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze! Biztos értelmesebb, mint a macska! Eleve nagyobb agya van!
2012. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az állat intelligenciája nem az agy méretével függ össze. Nem azt mondtam, hogy a macska kevésbé értelmes, mint a nyúl. Mind a kettő más állat, más dolgokkal találkozik az élete során. A macska ragadozó állat, a nyúl pedig növényevő és ehhez igazodik az egész problémamegoldásuk. Azt mondtad, a nyúl nem valami értelmes. Akkor nézz ide:

http://www.youtube.com/watch?v=hgDHWLyztCI

http://www.youtube.com/watch?v=bZBHZT3a-FA&feature=related

2012. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nyúl egy nagyon okos játékos állat attól függ hogy az ember mennyit és hogyan foglalkozik vele! Én a nyulat ajánlanám sok pénzt visz el de nagyon meg éri hálás egy állat, csak addig fél a nyúl a gazdájától amit el nem telik egy kis idő hogy meg bízzon benne utána mindent már meg fog engedni és ha be tanítod h a nevére hallgasson fog is ! :)
2012. júl. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
csak akkor vegyél nyuszit ha sokat fogsz törődni vele és el tudod látni alom, kaja és nem dobod ki ha meguntad és nagy ketrec kell hogy tudjon ugrálni kicsit a nyuszi nagyon aranyos jobban lehet szeretgetni mint egy hörcsögöt és igényli a törődést és ha nem foglalkozol vele elvadulhat
2012. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!